1. zeki mürenin bodrumdaki evini sanatciya ait plaklar,giysiler vb esya ile doldurmak suretiyle elde edilmis,bahcesinde sapsarı, elinde mikrofon tutan sortlu bir zeki müren heykeli bulunan müze.
 2. büyük sanatçı zeki müren'in hayatının son yıllarını geçirdiği bodrum da ki evi, 2000 yılından beri sanat güneşi'mizin sahne kostümlerini, çizdiği desenleri, hayranlarından gelen mektupları, aldığı ödülleri, özel eşyaları, bahçesinde buick regal marka otomobili ve güsel işlenmiş heykeli ile sergilendiği ilham verici her bi köşesi zeki mürenden şarkılar söyleyen eski yuva, yeni müze.

  sanat güneşimizin "batmayan güneş" isimli belgeselin çekimleri için gittiği trt izmir stüdyolarında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmesinin ardından canlı sesini asla duyamıcağımızı, müzeyi dolaşırken, her bi uca yerleştirilmiş ses vericilerden çıkan o muhteşem zeki müren şarkıları eşliğinde gezilesi en güzel sanatçı müzelerinden biri.

  vefatının 10. yılı nedeniyle şu aralar sevenlerinin ve hayranlarının akına uğramış mekan
 3. müze kartıyla girilebildiği, müze kartınız yoksa 3 ytl gibi cüzi bir fiyata girip dolaşabileceğiniz yer. alt katta, zeki müren'in oturma odası, yatak odası ve mutfağının bulunduğu müzede; üst katta ise kendisinin yaptığı resimler, sahne kostümleri, plakları, ödülleri, hayranlarının yolladığı mektuplar ve çizimlerin sergilendiği müzeyi, zeki müren'in birbirinden güzel şarkıları eşliğinde gezmek oldukça keyifli. ayrıca üst katta sahnede çekilmiş fotoğraflarından birinde seyircilere dikkatli bakmamla; önlerde oturmuş, zeki müren'i hayran hayran dinleyen kişinin annem olduğunu görmekle de ayrı bir şok yaşadığım yer olmuştur.
 4. paşa'nın bodrumdaki karargahıdır.

  hele bir de hayranıysanız, eski müzik setinden çalan şarkılarını dinlerken, şu şarkı da bitsin öyle giderim, diye diye, o küçücük evi bir kaç kere turlarsınız.

  galoşla gezdiğim tek müzedir.
 5. sanat güneşini anmak için görülmesi gereken müze. ocak ayının sonunda buraya gelmek çok hoş bir anıydı. zeki müren'in altın plakları, giysileri, eski video kaset aparatları, radyoları, eski pikaplarını ve müzeyi gezerken arkada çalan zeki müren parçaları ile çok duygusal anlar yaşattıran müze. gidilmesi, görülmesi lazım. fiyatı da bazı müze sitelerinde olduğu gibi 4 tl değil 3 tl'dir. fotoğraf çektim bol bol ve buraya da koyacağım. gidin görün tavsiye ederim.
 6. zeki müren'in bodrum'daki evi.

  sanat müziğini ve zeki müren'i sevenlerin gidip, gezmekle bir şey kaybetmeyecekleri yer.