şükela:  tümü | bugün
 • zeki mürenin bodrumdaki evini sanatciya ait plaklar,giysiler vb esya ile doldurmak suretiyle elde edilmis,bahcesinde sapsarı, elinde mikrofon tutan sortlu bir zeki müren heykeli bulunan müze.
 • büyük sanatçı zeki müren'in hayatının son yıllarını geçirdiği bodrum da ki evi, 2000 yılından beri sanat güneşi'mizin sahne kostümlerini, çizdiği desenleri, hayranlarından gelen mektupları, aldığı ödülleri, özel eşyaları, bahçesinde buick regal marka otomobili ve güsel işlenmiş heykeli ile sergilendiği ilham verici her bi köşesi zeki mürenden şarkılar söyleyen eski yuva, yeni müze.

  sanat güneşimizin "batmayan güneş" isimli belgeselin çekimleri için gittiği trt izmir stüdyolarında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmesinin ardından canlı sesini asla duyamıcağımızı, müzeyi dolaşırken, her bi uca yerleştirilmiş ses vericilerden çıkan o muhteşem zeki müren şarkıları eşliğinde gezilesi en güzel sanatçı müzelerinden biri.

  vefatının 10. yılı nedeniyle şu aralar sevenlerinin ve hayranlarının akına uğramış mekan
 • zeki müren in kendi çizdiği resimleri de görme şansınız olan müze.
 • müze kartıyla girilebildiği, müze kartınız yoksa 3 ytl gibi cüzi bir fiyata girip dolaşabileceğiniz yer. alt katta, zeki müren'in oturma odası, yatak odası ve mutfağının bulunduğu müzede; üst katta ise kendisinin yaptığı resimler, sahne kostümleri, plakları, ödülleri, hayranlarının yolladığı mektuplar ve çizimlerin sergilendiği müzeyi, zeki müren'in birbirinden güzel şarkıları eşliğinde gezmek oldukça keyifli. ayrıca üst katta sahnede çekilmiş fotoğraflarından birinde seyircilere dikkatli bakmamla; önlerde oturmuş, zeki müren'i hayran hayran dinleyen kişinin annem olduğunu görmekle de ayrı bir şok yaşadığım yer olmuştur.
 • paşa'nın bodrumdaki karargahıdır.

  hele bir de hayranıysanız, eski müzik setinden çalan şarkılarını dinlerken, şu şarkı da bitsin öyle giderim, diye diye, o küçücük evi bir kaç kere turlarsınız.

  galoşla gezdiğim tek müzedir.
 • bursa'da henüz kurulmamış olan, asıl bursa'da kurulu olması gereken müzedir!
 • dün ziyaret etme imkanını bulduğum müze.

  zeki müren hayranlarının mutlaka gitmesi gereken bir mekan.

  gezmekten, görmekten büyük keyif aldım.

  öyle bir atmosfere sahip ki, paşa bir odadan çıkıp merhaba diyecek sanıyorsunuz.
 • bahçesindeki cam bölmede zeki müren'in kullandığı 1976 model kırmızı ve krem renklerdeki buick marka spor arabanın sergilendiği müze.
 • müzekart ile ücretsiz, müzekartsız ise 5 tl'ye gezebileceğiniz ve müziğini sevmeseniz bile keyif alabileceğiniz bir müze. askerlik terhis belgesinden, sahne kıyafetlerine; kullandığı gramofondan sürdüğü arabaya kadar her eşyasını canlı görebilme imkanı buluyorsunuz. güneşli bir bahar ayında bodrum'a yolunuz düşerse muhakkak gidin.
 • sanat güneşimizin evi.
  hayatının son günlerini yaşadığı evin sanat müzesine dönüştürülmesi biz sevenleri mutlu, mesut ve bahtiyar etti. gidip görmek, zeki müren’i hissetmek bodrum’da yapılması gereken en güzel aktivitedir.
  kendi çizdiği resimler, müzenin en ilgi çekici detayıdır.