şükela:  tümü | bugün
 • yöneleceğin alanlardan, araştırmalardan asla yeterince zeki değilsindir. 3 birim zeki isen bir süre sonra 3 birime kadar olan yolu aşıp 4 ve 5 birim zeka gerektiren işlere yönelirsin, bu durumda devreye çok çalışma zorunluluğu girer. 336 birim zeki isen de aynı durum geçerlidir, gider evrenin sırrını çözmeye kalkarsın bu da 400 birim zeka gerektirir, sabahlara kadar kafa patlatırsın, yine çok çalışman gerekir. çarçur edilmediği sürece, çok çalışma zorunluluğu doğurur zeki olmak.
 • diğer insanların senin ne kadar zeki olduğunu yeterince anlayamamaları.
 • narsist, megoloman olmak. ayrıca insanların sizi "muhalefet" olarak tanımlaması. zeki adam farklı ve geniş düşünür çünkü..
 • farkındalıktır efendim..
  farkındalıktır..

  bir aptal gibi, bir cahil gibi "yardıramazsın hayatta"..
  çünkü farkındasındır..
  bu elini kolunu bağlar senin..

  öss'de 2 milyon kişide 6000. olmuş adamsın..
  iyi bir üniversitede mühendislik okuyorsun..
  felsefe ile ilgilisin..
  dünyayı takip ediyorsun..
  ancak "mutsuzsun".. çünkü her bir bokun farkındasın.

  elinde yasin-i şerif kitabı ile komşusuna "yasiiinnn, vel kuranil hakimmm, innee keleminel murselinnn, ala sıratin mustakiiimm, tenzilel aziiiizii" diye okumaya giden, ilkokula bile gitmemiş, köyde hayatı geçmiş cahil ve bilgisiz anneannem ise "son derece mutlu"
  (bkz: ignorance is bliss)

  şimdi iki profile bakıyorum da, doğruyu yapan kim acaba!!
  anneannem mi, ben mi!!

  nietzsche "din; mutlu ve kaliteli uyumak içindir.. mutlusundur, ancak uyuduğun gerçeği değişmez" gibi bir şey diyordu zerdüşt'te..
  uyku muyku.. sonuca bak sen..

  mutlu olan kim?
  doğruyu yapan profil hangisi?

  farkındalık ve mutsuzluk getirecekse, sikerim ben böyle zekayı arkadaş!!

  iq'nun çeşitleri vardır.. (sayısal-mantıksal, sözel, sosyal, fotografik vs. vs.)
  bu zekanın karaktere yansımaları da vardır.
  bu yüksek zekanın intj karakter tipinde olan versiyonu için dezavantajlar; (bkz: #7803733)
 • her zeki olan narsist, megaloman olmayabilir. ayrıca her zeki insan topluma uyum sağlayacak diye bir şey yoktur. ama kabaca zeki insanların toplumun geneliyle uyum sorunları vardır, diye genelleştirilebilir. narsizm, megalomallık buna örnek olabilecek şeylerden sadece iki tanesidir. bir başka örnek, iletişim problemleri olabilir: zeki insanlar bir konuda birisiyle sohbet ederken, tartışırken çok sık fikir değiştirebilir. karşısındaki insan bunun hızına erişemezse iletişim sorunu çıkar. örneğin ortalama bir müdür, zeki bir çalışanının çok hızlı düşünmesini algılayamayabilir ve iletişim sorunu olduğunu düşünebilir. ya da bu davranış -eğer bir erkek söz konusuysa- bir kıza itici gelebilir. zeki insan bunların farkına varmayabliir, hatta çevresi bunu görmeyebilir, görse de kabullenemeyebilir. zeki insanın düşünme hızını düşürmesi, yani karşısındaki ortalama bir insana kendini uydurmaya çalışması bazen onu psikolojik olarak zora sokabilir. bu yüzden zeki insanların özel eğitime, özel iletişime gereksinimleri olabilir. kimi zaman psikoloji yani profesyonel özel destek daha yardımcı olabilir. zeki insanların büyük kısmı ileriki yaşlarda ve yaşlılıkta psikolojik hastalıklara meyilli olduğundan (alzheimer, şizofreni vs) bu da daha önem kazanabilir.
 • eğer herşeyi bertaraf edecek kadar kibire sahip değilseniz herşey dezavantajdır .
 • zeki olduğunu düşündüğü için bu başlığı 'içini dökme' olarak algılamak değildir.
 • bir kac sivri zekali haricinde insanlar ve daha genel olarak toplum tarafindan anlasilamamak. zaman otesine gondermeden once okuyalim :http://haber.gazetevatan.com/…05&categoryid=4&wid=5
 • her zeki olanın bir fikri vardır bu durumun dezavantajları için. ne güzel ki benim yok. zeki adam gerçi dezavantajları avantaja dönüştüren adam değil midir ki ya?
hesabın var mı? giriş yap