şükela:  tümü | bugün
 • serdivan belediye başkanıdır.*
 • sakarya buyuksehir belediye baskanligi icin amcasinin oglu mhp adayi enver tocoglu ile kapisacak akp'li baskan adayi. adayligini tayyip erdogan'in basin aciklamasi ile ogrendigini soylemistir. mhp'nin oylarindan calmak icin aday yapildigi da soylentiler arasindadir. ayrica son 3 donemdir baskanligi surduren aziz duran'in akp'den tasfiyesi ile secimi kazanmasi en muhtemel aday oluvermistir.

  turgut altinok ankaya buyuksehir belediyesi icin melih gokcek ile amansiz bir mucadeleye girismis ve bu surec siyasi hayati icin sonun baslangici olmustur*. baskanligini televizyondan ogrendigini soyleyen tocoglu'nun adayligi da dusunulunce yerel secim icin adaylarin hangi kriterlere gore belirlendigi daha bir anlasilir olmustur****.
 • an itibariyle sakarya büyükşehir belediye başkanıdır.
 • serdivan belediye başkanlığı döneminde inşaallah bir daha ki sene belediye başkanlığına aday yapmazlar dediğim şahıs. ki serdivan'a aday da yapmadılar. daha kötüsü oldu büyük şehir belediye başkanlığına aday yaptılar. *
 • elle tutulur hiç bir projesi olmayan hatta adapazarını bombok eden bekediye başkanı. yine aday. yine hüloooğlar sayesinde kazanabilir. ama sakarya halkı ise tam bir kapalı kutu. ayarı hiç belli olmuyor. her yere resmini asmaya bayılan imzasını her köprüye afiş yapıp asan bu adamı çok fena ters köşe yapabilir.

  kendi döneminde tamamlanan eserlere kendi imzasını atan bu kişinin aslında yaptığı herşey aziz durandan aldığını tamamlamaktan ibaret. orman park kent park sakarya park kent meydanı gar meydanı şehre 3. giriş yeni kampüs yolu yeni otogar hep aziz duranın 2004 seçim kampanyasında bahsettiği başlattığı temelini attığı projelerdi. hatta aziz duranın hafif raylı sistem projesi de vardı iş ihale boyutuna kadar geldiydi ama bu adam sırf minibüsçü ve dolmuşçu haydutlardan korktuğu için onu iptal etti. sakaryanın başına gelen en kötü şeydir.
 • 2009 yerel seçimlerinde %45 oy oranı ile büyükşehir belediye başkanı olmadan önce, adapazarı'nda trafik sıkışıklığı diye bi şey yoktu. sayın başkan göreve geldiği ilk andan itibaren bu sorunu çözmeye adadı kendisini. önce gar meydanı ve doğum evi arasındaki tek gidişlik caddeyi ortadan ikiye bölerek aklınca duble yol yaptı. sonra atatürk bulvarı'nı iki yerinden keserek buralara birer ışıklı kavşak yerleştirdi. biraz bu muhteşem uygulamalar, biraz da sakarya insanının kırmızı ışıkta durulmaması gerektiğini iyi bilmesi sayesinde çarşı trafiği tam bir keşmekeşe dönüştü. el birliğiyle sakarya'yı küçük istanbul'a dönüştürmeyi başardık hamdolsun. lafa değil icraata bakan sakarya insanı 2014 yerel seçimlerinde zeki başkan'ın oy oranını %58'e çıkararak vefa borcunu da ödemiş oldu. ve sonsuza kadar bir daha trafiksiz kalmadılar...
 • amörtisör firmaları ile anlaşmış olması muhtemel. türkiye'nin başka yerinde görmediğim tarla gibi yoldaki kasislerin mucididir. zaten 20 km/saat'ten hızlı gidemiyorum ki yolda bir de kasis var. küfür gibi bir şey.
  ayrıca bimer'e ne kadar eleştiri içerikle yazı yazsam hepsine "bu senenin yatırım programında zaten vardı" şeklinde cevap veren kurumun başındaki 3 makam arabalı 3 şoförlü şahsiyettir. hakkında bimer'e de akparti'ye kaz tane yazı yazdım bilmiyorum.
  iddia ediyorum zeki başkan yerine korkuluk koysam sakarya'yı daha iyi yönetir. hani diyorlar ya muhtar bile olamaz diye, yasal olarak bir engel yok -olmasın da zaten- ama bırak bu arkadaşın muhtar olmasını apartmana yönetici olsa işleyen düzeni dahi bozar, apartmanı bok götürür, merdiven lambaları yanmaz bu kadar da eminim.
 • rant peşinde koşmayan, gelecek nesiller için gece gündüz uzun dönem hayati projelerle uğraşan büyük şehir belediye başkanım. sürekli alt yapı, özellikle de içme suyu projeleriyle uğraşmaktadır ve sakarya'nın geleceğine yatırım yapmaktadır. kendisi belki bundan 20 sene sonrasını göremeyecek ama o zamanki insanlar eminim zeki başkandan allah razı olsun diyecekler. belki de sırf şu hayır duası için çocuk gibi hevesli çalışmaktadır, yaşının müsaade ettiğinden, elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmaktadır. ben şimdiden doğmamış çocuklarım adına, geleceğimiz için sakarya'ya yaptığı hizmetlerden, sarf ettiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ederim.
 • kaynarca'daki suriyeli aileye taziye ziyaretinde bulunmuş kendisi. link
 • yönettiği belediyeyi türkiye’nin en borçlu 3. belediyesi yapma başarısını göstermiştir.