• pek mustesna bir guftekarimiz.

(bkz: unutamam seni)
  • dün akşam saatlerinde eve giderken yolun kenarında elinde baston olan yaşlı bir amca gördüm. karşıdan karşıya geçmek niyetinde olduğunu düşünerek durdum ancak amca kapıya yanaşarak
    -kızım ben yakacık darülaceze huzur evine gideceğim. bu altıncı arabam yolu kimse bilmiyor bir zahmet beni oraya götürür müsün, dedi.
    amcayı arabaya aldım ancak ikimiz de yolu bilmediğimizden yakacık polis merkezine gidip sorduk 5. polis ancak kartal cezaevinin karşısında olduğunu söyledi. doğru aydosun o muhteşem manzarası eşliğinde yola koyulduk. amca kendini tanıttı tüm kibarlığıyla ve:
    -kızım ben zeki uluruh ünlü güftekar ve bestekar dedi. zeki mürenler, ajda pekkanlar daha niceleri söyledi benim şarkılarımı. ama işte şimdi belediye huzurevinin bir sakiniyim ve aradıklarımda o ünlüler telefona dahi çıkmıyorlar, dedi.
    bu arada ben işten çıkmış yorgun ve algılama yeteneği zayıf bir dinleme şeklinde huzurevinin kapısına kadar ulaştım. zeki bey tam kapıdan inerken
    -ben kiminle tanıştım acaba
    diyene kadar adımı bile söylememiştim tabi kabalıktan değildi. hemen tanıttım kendimi.
    -ben buradayım odam müze gibidir. istersen telefonumu vereyim, dedi.
    -yok ben annemleri alıp haftasonu ziyaretinize gelmeyi tercih ederim, dedim ve oradan ayrıldım.
    eve geldiğimde aklımda zeki uluru olarak kalmıştı ve hemen internetten aramaya başladım. sonunda ajda pekkanın sitesinde bir şarkının güftesinde ismini görünce şarkılarından dinleme imkanım oldu. ne kadar bilinen eserlere imza atmış meğer. bense tamamen tesadüf eseri kendisinden haberdar oldum.

annem türk kadınlar birliği üyesi olduğundan ziyareti daha anlamlı kılmak istediğimden annemleri alıp gelirim demiştim. hiç ummadığını düşünüyorum zeki beyin gideceğimizi ama annem organizasyonu yaptı bile.yakacık darülaceze(belediyenin) huzurevi sakinlerini ziyaret etmek isteyenlere ve ilgilenenlere bilgilendirmedir.
  • bir yandan haykırışı dinlerken bir yandan tesadüfi olarak yüreğimi burkan hikayesini şimdi sözlükte okuduğum güftekar. şarkılarını meğer ezbere biliyormuşuz da adını bilmiyormuşuz, yazık..
  • kenan'ın ihtimaller iksv caz konserinde haykırış şarkısını dinlerken 'yahu ne güzel şarkıymış' diyerek detayına bakmaya başlayınca sözlerin yazarı olduğunu öğrendiğim müthiş şahsiyet
hesabın var mı? giriş yap