şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ayten abla dün akşamki yayında fantezi dünyası ile kırıp geçirmiştir.

-ya zeki şimdi o pırafösör öyle diyor amma kimse ilişkisinde sadık değil...
    -ama bunu da söyeleyen koskoca profösör okumuş adam.
    -tamam da artık saldım çayıra mevlam kayıra devri. vantilatör goydum garşıma, uçuşan etek geydim, herifi yine tutamadım...

metrobüste gülmekten fenalık geçirdiğimi hatırlaıyorum, bu ne renkli bir dünyadır, nasıl aklına gelmiştir...
  • programda yorum yapan ayten hanım'ın kırıp geçirdiği program.

-sofrates mi? kim o gız?
    -filozof
    -ha şu düşenen adamlar değil mi?
    -...
  • bugünkü yayına konuk olarak bir kedi katılan program. zeki kayhan bir konuğu ile konuşurken yayına kedisi kaju katıldı ve mırlamaları miyavlamaları ile trafikte olan beni neşelendirdi.
  • dün yayınlanan programda ayten abla'nın kendini aştığını gördüğümüz program.

-ayten hanım hangi dizileri izliyorsunuz? mesela kurt seyit ve şura'yı beğendiniz mi?
    -şimdi bu behlül kötü örnek oluyor yani. sayesinde muhallebi yapmayı öğrendim. hani muhallebi yerken bihter'in dudağını temizledi ya koydum herifin önüne bunu ye dedim. dudağında kalanları ben temizleyeceğim dedim...

gerisi malum; yine gülme krizi...sağol ayten abla iyi ki varsın. hiç değişme olur mu?
  • artık show radyoda 16:00-18:00 saatleri arasında zeki kayahan coşkunun yaptığı program ismi.
  • çoook eskiden insanların tanışıp kaynaştığı, mizahı bol bir siteyken şimdi milletin online olanlara tanışma mesajları atıp kız düşürmeye çalıştığı site. gereksizleşmiş.
  • günün anlam ve önemi için bugün bana gönderdikleri mail ile beğenimi kazanmış hede. kendilerine teşekkürü bir borç bilirim, bu özenli ve güzel mail için:

'' bir yıl daha geçti...
    ışık hızında sanki geçen sene bugünle, aradaki zamanın akışı...
    ve umarız iyi değerlendirilmiştir bu bir yıl...
    sağlık deniliyor ya her şeyin başı...
    öyle de...
    her ner kadar cümle içinde alışılagelmiş, klasik bir temenni olsa da sağlıklı bir yıl diliyoruz yeni yaşında...
    ve tam da şu anda durup, 5 yıl öncesini düşünmeni isteriz...
    5 yıl, 10 yıl?..
    ne kadar yakın geliyor değil mi?..
    5, 10 yıl sonrası da bu kadar yakın işte...
    geçti...
    geçiyor...
    geçecek...
    en ufak anın bile tadı çıkarılmalı...
    ara sıra, denk gelirse deniz kenarında simit, çay keyfi tadılmalı...
    yıllardır aranmayan kim varsa düşünülüp, bir anda aranmalı...
    bir çocuğun kolayca bulabileceği yerlere bozuk paralar bırakılmalı...
    sabah uykusu uzatılmalı bazen, yataktan hiç çıkmamalı...
    küçük notlar yazmalı zamanın eskitemediği...
    saklamalı sonra, hüzün olsun diye değil, anı olsun diye...
    anne, baba hatırlanmalı hayattaysa bu doğum gününde, yazının burasında aranmalı...
    ya da eli öpülmeli hemen...
    bir oda yakınlıkta olması bile anne, babanın ne büyük lütuf, ne büyük hediye...
    hiç olmazsa mutfaktan gelen tuzlu koku coşkusu için...
    ve alışverişe gönderilirken "üsüt kalsın" jesti için...
    hayatta değillerse, teşekkür etmeli, yıllarca didindikleri için...
    gider nasıl olsa, duyarlar...
    evet hemen şimdi...
    ertelememeli...
    geçti...
    geçiyor...
    geçecek...
    durmalı şöyle bir...
    neler geride kaldı, neler gelecek...
    düşünmeli...
    sonra koşmalı; iyiye, güzele doğru...
    kolay küsmemeli...
    merhametli olmalı...
    umursamamalı tüm bu yazılanları belki...
    doğum günü kutlu olmalı...
    olsun!..

zekirdek forum ''
  • bir zamanlar nokia n-gage telefonuma kulaklık takıp radyosundan gece dinlediğim zeki kayahan coşkun programı. alem fm'de yayınlanırdı.

zeki'yi televizyonda gördükten sonra benim için anlamını yitirmişti, sonrasında hiç takip etmedim. arada denk geliyor radyoda, yamulmuyorsam bir adanalı abla vardı hala o konuşuyor. gülemeden başka kanala geçiyorum.
  • bir dönem zekirdek hatıra ormanı için tavla turnuvası düzenlediğim site.
  • 2004' ten bu yana hizmet ettiğim, uğruna sayısız organizasyonlar düzenleyip temsilcilik yaptığım ve sonunda vasıfsız bir site yöneticisinin koltuk sevdası yüzünden sallanmaya başlayan koltuğunun tehlikeye girdiğini düşünüp sorgusuz sualsiz görevini kötüye kullanmasını göze alan ve sahte dostlukların kurulduğu bir forum ve sosyal aktivite sitesi...