şükela:  tümü | bugün
  • ilim irfan işlerine hayli kafa yormuş, öğrenmelere bi türlü doyamamış kıymetli şahsiyet. fevkalbeşer muharrir. meramını anlatma, zihindekileri kağıda nakletme bahsinde cidden "çok iyi" bi yerde.
  • şu altta verdiğim twit'inde sonuna kadar haklı bir şahsiyet. özellikle son cümle çok iyi. "algının şanı, gerçeğin itibarından daha şaşalı daha cazip."

    twit
  • attığı alegorik tweetler ile rengini belli etmiyordu. açıkçası ne dediği de tam anlaşılmıyordu. ama mezkur yazısında anlaşılmıştır ki iktidarın sözde batıyı bilen entelektüel payandalarından sadece bir tanesiymiş. yazısındaki çelişkili noktaların hiç birine cevap vermeye gerek yok. sadece şunu sormak yeterli. bahsettiği ayasofya'yı tekrar camiye çevirmek türkiye'nin neredeyse 100 yılı aşkın esaretini bitirmek ya hani. madem bu esaret zaten tapusunda cami gözüken bir yapıyı aslına döndürmek kadar kolay, bu iktidar bunun için neden yıllardır bekledi. çok daha önce yapamaz mıydı? daha 1 sene önce erdoğan'ın ayasofya için söyledikleri ortadayken, ve bir senede türkiye'nin gözle görülür bir büyüme içinde olmaması, aksine küçülüyor olması, kutuplaşmış olması, bu kararın samimiyetini vicdanlı insanlar nezdinde hiç mi sorgulatmıyor?

    görünen o ki sorgulatmıyor.