şükela:  tümü | bugün
 • borussia dortmund'da jürgen klopp'un yardımcılığını yapmaktadır.

  nuri şahin: "zeljko buvac, klopp'un ikiz kardeşi gibidir. onun sözü takımımız için kanundur."
 • liverpool'dan ayrılmıştır. buraya yazıyorum bu beyefendi çok başarılı bir teknik adamlık kariyerine sahip olacak. şenol güneş sonrası beşiktaş ya da ali koç ile beraber fenerbahçe için gayet iyi bir tercih olacaktır bana göre.
 • sezon sonunda takımdan ayrılacak ve yeni sezondan arsenal teknik direktörü olacaktır.
 • gel fener'e - serdar ali çelikler
 • yeni bir yapılanma içine girecek ve gösterecek sabrı olan takımlar için muazzam bir deneme olacak olan, uzun yıllar klopp'un arkasında gizli kahraman olarak görev yapmış teknik adam.
 • bosnalı, savaştan hemen önce ayrılıp almanya'ya gidiyor ve mainz'a iş başvurusu (oyuncu) yapıyor. önce sahada sonra klübede 17 yıl boyunca klopp'la (ve yardımcısı) olarak çalışmış taktik dehası. bu dönemde mainz ile geçirilen 7 yıl (tekrar bundesliga'ya çıkması,avrupa kupalarına katılması), dortmund zaferleri (muhteşem gegenpressin'in yaratıcısı), sonrasında ise liverpool günleri.

  klopp'un onun için "beyin" tanımlaması yaptığı biliniyor. müthiş disiplinli ve taktik yaratma uzmanı, kontra atak uzmanı. klopp ayrıca kendi ağzından "onunla adeta telepatik yetenekleri sayesinde anlaşıyoruz" diyor.

  nuri şahin onun için "klopp kadar yetkilidir takım üzerinde" diyor.

  yaşı 58, öyle yardımcısı diye çok genç sanmayın. ama çok fit, enerjik bir adam. tecrübesiz de sanmayın çünkü adam en alt seviyeden en üst seviyeye kadar hocayla adeta eşit olarak çalıştı, sadece patron ismi onda değildi.

  olur da fenerbahçe'ye gelirse, nasıl sevinirim anlatamam. idmana bile koşarak geleceksiniz falan diyebilir futbolculara. şakası bir yana, yenilik için, revizyon için, sıfırdan başlamak için, uzun vadeli planlama için bize tam oturur.

  gerek fenerbahçe'ye, gerekse başka bir takımda tek yetkili olarak başlarsa çok net (bkz: buralar değerlenir)
 • adı zeljko olduğuna göre başarısız olma ihtimali olmayan yeni fenerbahçe teknik direktörü.
 • klopp'un roland koch'u.
 • ben mi yanlis biliyorum yoksa bu adam baska bir zeljko mu acaba? adam yuzyillarca klopp'un yardimcisi olmus, 20 sene once futbolu biraktigi alman bilmem kacinci lig takimi harici teknik direktorluk yapmamis, bir anda nasil fenerbahce icin bicilmis kaftan oluyor anlamiyorum. abi adam bile kendisini sizin kadar abartmiyordur :) mukemmel bir beyin ve taktisyen olabilir de birinci adam olmak icin bunlar yetmeyebiliyor. yillarca 2. adam olmus biri icin cok net konusuyorsunuz. ha gonul ister ki gelsin, basarili olsun, obra'nin ciragi itoudis gibi olsun ama o isler o kadar kolay degil. kendisini tanimadan yapabilecegim tek yorum simdiki teknik traktorden her turlu iyi olacagidir. onun harici tam bir kapali kutu :)