şükela:  tümü | bugün
 • 1999 yapımı rus gerilim filmi. srpski film, taxidermia, nekromantik gibi filmler bu filmin yanında pamuk şeker gibi kalır. hayatım boyunca izlediğim en rahatsız edici film olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  imdb
 • 1999 rus yapımı art-house ve splatter gore tarzındaki filmin yönetmeni svetlana baskova. içerdiği şiddet görüntüleri sebebiyle rusya’da sınırlı salonda gösterilen filmde, bir hücrede tutsak edilmiş iki mahkumu izliyoruz. mahkumlardan birisi sürekli geçmişi ile ilgili konuşmakta, şarkı söylemekte, bu durum da diğerini oldukça kızdırmaktadır. film belli bir süre böyle devam etmekte en sonunda ise birinin ölümü ile sonuçlanmaktadır. bu kavga sahnesi ise, kavga esnasındaki tecavüz ve içerdiği şiddet görüntüleri ile oldukça rahatsız edici.

  keşke yönetmen biraz daha özenli olsaymış. bu haliyle, şimdinin amatör youtube prodüksiyonlarına benziyor. yine de gore severleri kesinlikle tatmin edeceğini düşünüyorum.

  averaj klasmanındaki izleyicinin, izlemeden önce filmle ilgili mutlaka bir ön araştırma yapmasını öneririm. direkt dalmayın, yani!
 • hiç düşünmeden hemen izlenmesi gereken bir başyapıt.

  klostrofobik bir ortamda temel insani değerlerin öne çıktığı sıcak ve sert hikaye. izlerken verdiği, kamera elde gibi hareketli çekilmesi hissi hikayeyi daha gerçekçi yapmış, izleyiciyi de filmin içine almış. akıldan çıkmayacak sahneleri onur, cesaret, özgürlük, vahşet gibi kavramları ürkütücü bir bakış açısıyla yeniden düşündürdü. sürpriz final gerçek vahşetin yol açtığı delilik hali ile sonuçlanıyor.
  rahatsız edici görüntüler nedeniyle hamileler, yaşlı ve çocuklar kesinlikle izlememeli.