aynı isimde "zemheri" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • ay yapım'ın yeni dizisinin adı.
  hilal saral yönetiyor.
  alperen duymaz, ayça ayşin turan ve caner cindoruk başrollerde.
 • ilk teaserında düşen işçi asansörü olayına bolca yer veren yapım.
  https://youtu.be/h6ma5b4_vpe
  bir kara sevda kokusu almadım desem yalan olur.
 • bilumum ay yapım klişelerini içeren teaser'a sahip dizi.

  check list :

  ay yüzlü, şaşkın bakışlı esas kız - tamam
  üç günlük sakallı esas oğlan - tamam
  esas kızla oğlanın olacaklardan habersiz geçirdiği mutlu anlar - tamam
  toygar ışıklı'nın çello'su - tamam
  akıl hocası rolünde zerrin tekindor - tamam
  teaser'ın ikinci yarısında artan tempo ve kıpraşan yaylılar - tamam
  teaser'ın sonunda kaza görüntüsü - tamam
  yine teaser'ın sonunda gelen unutulmaz bir kezban sözü - tamam
  yönetmen hilal saral - tamam
 • adamlar barrack'lardan ork basar gibi türk dizisi basıyor. hepsinin de senaryosu aşağı yukarı aynı. yeter lo. milleti zehirlediğiniz.
 • tutmayacak dizidir. o kadar belli ki...

  göt olmam umuduyla...
 • halk dili iklim/mevsim terminolojisi itibariyle bugün girdiğimiz ve kışın en sert günlerinin başladığı zaman dilimi.
 • yayınlanan yeni tanıtımında ;

  "babamın arkadaşlarını bir torbanın içinde verdiler cenaze sahiplerine!" ve "kaza değil, cinayet!" gibi sözleriyle dikkat çeken, 2014 yılında mecidiyeköy'deki torunlar gyo'da meydana gelen ve on işçinin hayatını kaybettiği asansör 'cinayeti'ni anlatacağa benziyor.

  ay yapım'ın bir diğer dizisinde de, halit ergenç'in khk ile işinden atılan birini oynayacağını tahmin ediyorum fragmanından anladığım kadarıyla.

  ay yapım, anlaşılan o ki, bu sene, iki büyük toplumsal olayı merkezine alan diziler yapıyor.

  daha evvel, yine aynı yönetmenin ve birkaç oyuncusunun da yer aldığı kara sevda adlı dizi de, maden ocaklarında meydana gelen iş cinayetlerini konu etmiş; ama dizi aşk meşk olarak yoluna devam etmişti. muhtemelen bunlar da bu şekilde devam edecek. yoksa zaten bu rejimde ve ay yapım gibi pek de etliye sütlüye karışmayan bir prodüksiyon şirketinden (en azından böyle bir ortamda) bu tarz bir girişim beklemek, hayalperestlik olur ancak.
 • kimse bahsetmemiş ama ciner medyadaki artan hükümet karşıtlığının bir başka gösterisi olan dizi. düşünsenize atv veya kanal d'de rte'nin lise arkadaşının inşaatındaki cinayeti anlatan dizi yayınlıyorlar. işte öyle.
 • inşaattaki asansör kazasında can veren işçilere yer verilmiş bir dizi. ben bu tarz dizileri, acıları deşen ve hatırlatan yayınları sevmiyorum. yapılmak istenen belki bilinçlendirmek vs. ama o kazada can veren onlarca insanın ailesi, sevenleri bu diziyi izlerken; kaybettikleri sevdiklerini gözlerinde canlandırırken ne düşünecek, nasıl acı çekecek kim bilir? olayı an be an verecek gibi duruyor çünkü. benim hiçbir tanıdığım olmamasına rağmen fragmanı izlediğimde gözlerim doluyor. bilmiyorum, ben desteklemiyorum.
 • son on yılda yapılan dizilerin ezici bir çoğunluğunun tanıtımlarını peşpeşe izleyin, aralarında zerre fark göremezsiniz. hele ay yapım işleri, bir iki istisna hariç tornadan çıkmış gibi. bu da onlardan. fatmagül'ün suçu ne? ve kara sevda ile aynı formülde yazıldım diye bağırıyor resmen. formül basit: toplumsal bir travmayı odak noktası gibi göster + bu travmadan düşman bir çift yarat + travmadan hızla uzaklaş doksan bölüm aşka bağla

  fragmanında işçi ölümlerini, rüşvet çarklarını ve adaletsizlikler zincirini konu ediniyor gibi gözükebilir ama bu dizi yüz bölüm sürecekse sadece 5-6 bölüm ederinde sürede bu konuları işleyecek ve kalan 94-95 bölümde sıçık sıçık cıvık bir aşk hikayesi anlatacaktır. aşktan başka anlatacak şey yok sanki bu memlekette. hayır farklı anlatım deneyen de yok, çekimler falan kopyala yapıştır.

  harcanan emeğe, zamana, paraya yazık be.