şükela:  tümü | bugün
 • http://www.hurriyet.com.tr/…l-olan-hastane-40891064

  gümüşhane'de 2012 yılında yapımına başlananan ve 2015 yılında inşası tamamlanan yeni devlet hastanesi, 3 yıldır hizmete açılamadı 51 milyon liraya malolan hastanenin zemin kayması ve çatlaklar nedeniyle hizmete giremediği belirtildi.

  odtü'lü heyet inceliyor
  valilik de bölgedeki arazinin yapısı ve sorunlarının çözümü noktasında odtü'den yardım istedi. davet üzerine odtü'den gümüşhane'ye gelen bir grup uzman heyetin, hastane ve çevresinde inceleme çalışmalarına başladığı öğrenildi.

  (bkz: odtü)
 • zemin testi ne demek arkadaş ?
  madem konu hakkında bilginiz yok garip garip başlıklar açmayın.
  zemin testinden kastınız zemin etüdü ise, zemin etüdü yapılmadan köye ev bile yapamazsınız.
  konu ile ilgili bilgim yok ancak haber içeriğine göre konuşursak, bu gibi bir problemin kaynağında ihmal var mıdır ? bence vardır ancak ihmalin hangi mühendislik dalında veya hangi resmi kurumda olduğu araştırmadan sonra çıkar ortaya.
 • odtü niye inceliyor allasen. memleketin durumu bu anarşiklere bırakılamaz! verin fahreddin yağlıkabak üniversitesi’nin müteyeddin bilimadamlarına, çökerse hayır da şer de allah’tan deriz.
 • arkadaşlar açılın ben geoteknik uzmanıyım!!!! burada yaşanan problemleri sıralıyorum.
  -zemin etüdü raporu yanlış hazırlanmış veya yanlış yorumlanmış olabilir.
  -betonarme proje yapılırken sabunlanmış olabilir veya programa farklı değerler tanıtılarak, zeminin sınıfı ve taşıma gücüyle oynanmış olabilir.
  -bu kadar hatanın üstüne bir de projeden sorumlu idare personeli projeyi incelemeden kabulünü yapmış ve uygulama yerini görünce büyük ihtimalle apışıp kalmıştır.
  -işin içine siyasi güçler de girdiyse ve bölge halkına önceden verilmiş bir söz varsa yapalım gitsin mantığıyla işe başlanmıştır.
  -ayrıca belirtmeliyim ki imalatı tamamlanmış bir yapıda eksikleri gidermek, işin başında eksikleri görüp müdahale etmekten daha zor ve maliyetli bir iştir. temiz bir zemin etüdü ve kapsamlı bir çalışma ile hem maliyet azaltılabilirdi hem de şu anda hastanenin tam kapasite ile çalışması sağlanabilirdi. özetlemem gerekirse, yine olan devletin parasına olmuştur ve bölge halkı mağdur olmuştur.
 • kimlerin ahını alıyorlarsa artık resmen kör göze parmak oluyor da görene işte.

  zaten istediğiniz kişilere istediğiniz ihaleyi veriyorsunuz. istediğiniz kişiyi ihya etmek için arsasını alıp istediğiniz projeyi yapıyorsunuz, proje yapılmadan daha çevresini parsel parsel istediğiniz kişilere peşkeş çekiyorsunuz. tamam zaten millet bunları kabul edip 'yiyor ama yapıyor' diyor. siz de bir zahmet liyakat falan önemsemeseniz bile en azından asgari düzeyde de olsa işten anlayacak birilerine yaptırın şu işleri. 51 milyon yahu dile bile zor.