şükela:  tümü | bugün
  • zen pırlanta değişim kampanyası reklam filmi

ben boyle rezil bir sey gormedim arkadas. vahsi kapitalizmi iliklerime kadar hissettirirken bir yandan da kusma hissi yaratan reklam olmustur. ben evlenme teklifi edicem birisine, teklif icin pirlanta alacagim, fakat sonra o kisiyle birlikte bu insanciklara gidip daha buyuk bir pirlanta ile degistirecegim.

"sevginiz gibi zende tektasiniz da buyur" diyor reklamda. vay arkadas demek tektas ile sevgi dogru orantiliymis. ne zaman bu kadar maddiyatci olduk?
  • kadınların bu kadar gerizekalı olarak gösterilmesi kadın örgütlerini niye ayaklandırmıyor?
  • zen pirlantanin ilk defa yapmadigi rezalettir. bir baska reklamda da bi kiz teyzesinin mi ne verdigi kolyeyi kaybetmedigini, aslinda zende pirlanta bi zamazingoyla degistirdigini soyluyordu sirince.

kaybetsen daha iyi kaltak. manevi degeri olan bir sey vermis sana, esofman mi degistiriyosun.

bu reklamda da kocasinin belki gotu catlayarak aldigi, kapali carsiyi talan edip en guzel renk, berraklik ve kesitlere sahip ama karat olarak az daha kucuk buldugu bi tasi hanfendi zenden sirf kucuk diye esiyle degistirmeye gidiyor... bana boyle bi teklif gelse adliyeye giderdik zen yerine...

saka gibisin zen... pirlantanin sadece buyuklugune odaklanarak ne mal oldugunuzu acikca belli etmissiniz...