şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir zenci hood'una gitseler topuklarıyla kıçlarına vura vura kaçacak dünyadan bihaber orospu çocuklarında görülür. maymun bir anne ve goril bir baba mahsulü olabilirler, belki de yalnızca babaları bir zencidir, bilemem.

  davulun sesini uzaktan hoş duyan ve zenci simaları sebepsizce savunan dübürden doğmuş bu atmıkların ayrı ayrı amerikan yalakası oldukları ziyadesiyle gözlenir.

  hiçbir ırkı sevmek mecburi değildir. zencilere karşı ırkçılık yapılıyormuş, onlar çok ama çok mağdurlarmış, sanırsın 21. yüzyılda zencileri zincirlere vuruyorlar amına koyim. o da nesi, zenci mi yazmışım lan, siyahi veya afro-amerikan yazmam gerekirdi, yaşayan bir oreo'ya dönüşmüş arkadaşlar öyle isterler. abd'de ana akım haline gelmiş dejenere rap müziğin gidişatını zenciler belirliyorlar, filmlerde ön planda yine onlar varlar, diğer yandan çeşitli sporlarda da önemli yerlere gelmişler, hepsi de büyük paralar kazanıyor, hiç ezilmiş gibi değiller, siz önce kendinizi düşünün, savunmak için para alıyorsanız başka.

  müzik videolarında kadını meta gibi gösteren, uyuşturucuya özendirip yozlaşma yaratan piç kurularının savunuculuğuna soyunmuş olup aynı zamanda da kadının metalaşmasına karşı olduğunu söyleyen çelişki yumağı amınoğulları kafilesine mensup pek insancıl beyinsiz zenci yalakaları olarak gerizekalılığa bağımlı olmuşsunuz haberiniz yok.
 • ne diyorsun kardeşim?
 • konu hakkında en iyi film.
  (bkz: american history x)

  öyle siyahi-beyaz gibi amerikan ırk yapısını pek bilmem ancak amerika’ya giden arkadaşlarımın çoğu “hiçbir siyahiye ırkçılık yapıldığını görmedim ama nerede pis bir iş varsa siyahiler oradaydı” tarzında yorumlarla döndüler. tek emin olduğum nokta amerika bu ırk mevzusunda her kesimden sorunlu bir ülke.
 • - bizimkiler hood'a gitse blablabla...
  + evet canım, zaten onun için hood deniyor. sefillik dizboyu. ya basketçi ya rapçi olacan ya da çeteye katılacan. onun için mümkünse gitmiyoruz, içinde olanlar da kaçmaya çalışıyor. ama kalkıp iyi bi muhite taşınmak muchos dolares, kapiş?

  - filmlerde hep onlar ön planda...
  + kaynak götüm, oscar'lı kaç zenci var? say.

  - müzikte, sporda.....
  + he aynen öyle. peki, lebron, beyonce, kanye senin olsun, geri kalan 30 milyon amerikan zencisini naapacaz?

  - milleti uyuşturucuya....
  + he canım, onun için colorado gibi "zenci" eyaletlerinde yasallaştırdılar esrarı.

  neyse sen silktirgit milleti hayvan gibi yakalayıp, gemilere balık istifi doldurup, zincire vurulu halde kıtalararası taşıyıp, yüzyıllarca köle olarak kullanıp son 150 yıldır da aşağılamasından lincine uzanan muamelelere tabi tutanlara yalakalık yap. senin gibi ırkçıya o yakışır.

  not: anası babası maymun lafı klasik ırkçı ağzıdır. ünlü komedyen roseanne barr, twitter'da bir zenci devlet görevlisi için "müslüman kardeşlerle maymunlar gezegeni kırması" sözünü kullandığı için abc televizyonu başrolünü oynadığı roseanne dizisini iptal etti. yaşınız müsaitse hatırlayacağınız 1990'larda bizde de gösterilen roseanne dizisinden bahsediyorum. birkaç ay önce yeni bölümleri çekilmeye başlanan dizi abc'nin en yüksek reytingli programıydı. tescilli ırkçılar hariç kimse de çıkıp roseanne'i savunmadı.
 • ekşi’de olmasak “hayırdır teksas’ta, kentucky’de falan mı yaşıyoruz burası yeehaw kokuyor” derdim. üstteki entry’deki arkadaş çok güzel anlatmış ama bi zenci “yalakası” olarak ben de birkaç bişey söylemek istiyorum. bak güzel kardeşim bilal’e anlatır gibi şimdi amerikalı denen uyduruk kavram olmadan önce ingiliz,ispanyol,portekizler kızılderili dediğimiz asıl kendi yuvaları olan ırkı katledip yavaş yavaş ürediler, sonra bi zeki kendileriymiş gibi afrikadan bu insanları boğazlarında zincirlerle,aç bırakarak,hastalıkla o gemilerde taşıdılar ki yeni bir ülke kurulsun diye. aradan yine yüzyıllar geçti de artık abraham lincoln gibi yürekli bi herif çıktı da dedi “siz napıyorsunuz amk” diye. amerika o ekranlarda gördüğün arka bahçede barbekü yapan, beyzbol maçları izleyen ya da sürekli her sokak başında gangsterların çatıştığı bir yer değil. 2018’teyiz hala polis patır patır zenci öldürüyor. e bu insanların hepsi mi çete hepsi mi hırsız? yıllarca girdikleri yerlerde hep hor görüldüler, ezik gibi davranıldılar sizin gibi zihniyetler tarafından. gelip burda “hepimiz insanız bla bla” palavrasına girmicem. amerika’da yaşayan çok büyük bir kitleden söz ediyoruz. sadece amerikayı geç bütün dünyada azınlıkta olan bi kitle değil zenciler. o yüzden adamların daha yeni yeni müzik sektörüne girmesi, spor alanlarında yer alması, karıların götünden koko çekmesi bırak da koymasın sana bu kadar. hala ara sokaklarda hiçbir sebep yokken 11-12 yaşında zenci çocuklar öldürülüyor beyaz polisler tarafından. daha fazla değil 30 sene önce o “her yerdeler müzik sektöründeler bla bla” dediğin amerikada michael jackson daha zenciyken aday olduğu kaç tane dalda tek bir ödül verilmedi. o ekrana çıkınca reklama falan girdiler. daha şimdi sosyal medya sayesinde insanlar azıcık bilinçlendi de en azından sosyal hayatta az çok yer alıyorlar düzgün şekilde. azıcık amerikan tarihi araştırsan her şeyin televizyonda gördüğünden ibaret olmadığını anlarsın.
 • yazın ortasında açılmış olması manidar başlık.

  (bkz: do the right thing)
 • hep sabit bir kitle tarafından yapılır. x şehrindeki amerikan yalakası biriyle bambaşka bir şehirde yaşayan amerikan yalakası arasında kişilik olarak benzerlik oluyor, şaşmıyor hiç. popüler kültür takipçisi olmak, özentilik, ergenlik ve yozluk bunlardan birkaçı.

  canlarım benim. evet zenciler süper, o yüzden yoğun oldukları liberal politikalarla yönetilen eyaletler yarrağı yemiş halde.
 • siyahlar'ın cinsiyetçi klipleri ırk değil cinsiyetçilik dahilinde ayrıca tartışılır. cinsiyetçilik sadece siyahlar'a özgülenebilecek bir olgu değil. eminem çok kadın dostu da bizim mi haberimiz yok? öte yandan evet sporla sanatla parasını kazanıp zengin olan siyahlar var. aynı şekilde bunun milyonlarca katı beyaz var. siyahlar'ın zenginliğinin batıyor oluşu ırkçı bir hazımsızlıktan ötesi değildir. diğer yandan iki tane zengin siyah'ı öne çıkarıp bunlar fakir değil dolayısıyla siyahlar ezilmiyor demek ancak bir ilkokul çocuğundan beklenecek bir özcülüktür. siyahlık'ın bağlamsallığı, sınıfla kesişimi halihazırda bizzat siyahlar tarafından tartışılan bir şey zaten. hiçbir bok bilmeyip sivrilikle bunu saklamaya çalışıyor sonra da rezil oluyorsunuz. baltimore'da yaşayan, kolayca yargısız infaz edilen, yoksul bir siyah gençle aynı derecede siyah olmayan beyonce'yi gözlemleyerek siyahlar'ın ayrımcılığa uğramadığını söylemek klasik bir sağcı aptallığı ve derinliksizliğidir. siyahlar'ın tehlikeli oluşu da ayrıca bu sınıftan yüzeysel bir iddiadır. bu kesimini böyle yargılamadan evvel asırlardır kendilerini önce özgürlüklerinden sonra insani bir gelirden, en azından orta karar bir mevkiden ve itibardan dışlayan sizin zihniyetinize çevirelim oklarımızı.

  bu arada başlığı açan arkadaşı biraz inceledim. çok da inceleme gerektirmeye değecek karmaşıklıkta biri değil. ırkçılığı "hiçbir ırkı sevmek mecbur değil yha" diyerek başka bir kılıfla sunmaya çalışıyor. şimdi sorsan bu "ben sıradan bir ırkçı değilim kaliteli ırkçıyım" alt metinli elemana kendisine göre çok mantıklı bir argüman sunuyor, bunun ardındaki sıfır mantığı ortaya koymanızı engelemek için de saldırganlığa sarılıyor, kendisi de saçma sapan bir şey savunduğunun farkında. velhasıl ezikliğini ve haksızlığını saldırganlığı ile örtmeye çalışan klişe bir tip. yemedik bebeğim. çok gördük senin gibileri. ezik olarak ezikliğini bilsen, herkes haddini bilse dünya çok güzel bir yer olacak.

  son olarak sanki mesele sevgi de, siyahlar senin sevgine muhtaç ezik. sen bir ırkı daha aşağı görerek ona karşı yapılan ayrımcılığı meşrulaştırıyorsun. sana bu kadar açıklama bile çok. ha nefret duyup ayrımcılık yapıp yaymaya çalışsan ne olur? çok da skimizde. kaybediyorsun ezik. senle birlikte tüm ırkçılar, kadın düşmanları, homofobikler hepsi kaybediyor. hiçbir dişe dokunur ortamda ciddiye alınmamaya başlayan bir grup zavallısınız. ancak fırsat bulduğunuz yerde dikkat çekmeye, çok mantıklı bir şey savunuyormuş gibi sivrilmeye çalışırsınız. sizin devriniz bitiyor canım. senin güruhundan olan, homofobiklikle prim yapmaya çalışan mustafa ceceli bile babayı aldı. türkiye gibi bir ülkede hem de. geçmiş ola.
 • "zenci bilal'in kalbinin fethi; endülüs kıyılarının fethiyle yanyana düşünülemeyecek kadar büyüktür."
  ali şeriati
 • kendini zenci götü yalamaya adamış acizlerce yapılır.

  "siyahlar'ın cinsiyetçi klipleri ırk değil cinsiyetçilik dahilinde ayrıca tartışılır."
  bunu yapanlar çoğunlukla zencilerse gayet de ırk dahilinde tartışılır.

  zenci ırk yakıp yok eder, eğitilemez, zencilerin yoğun yaşadıkları yerlerin bok çukuru olması rastlantı değil, suç oranı yükselir, iflah olmaz. bunu fakirliğe bağlarlar, yemezler.

  "hiçbir dişe dokunur ortamda ciddiye alınmamaya başlayan bir grup zavallısınız. ancak fırsat bulduğunuz yerde dikkat çekmeye, çok mantıklı bir şey savunuyormuş gibi sivrilmeye çalışırsınız."
  arkadaş kendinden ve kendi gibi olan göt yalayıcılardan bahsetmiş.

  bu tipi biraz inceledim ve bir defa daha yanılmadım. kendisi yeni yetme zenci yalakası ezik bir dallama, 70 entry'lik forum terk. incelemeyi gerektirecek karmaşıklıkta değil, yüzeysel bi tip, diğer zenci yalakası aptallardan hiç farkı yok, herhalde aynı yerde üretilmiş bunlar, çok gördüm sizin gibileri. homofobikliğin konuyla ilgisi ne? kaldı ki homofobik de değilim. popülist kesime oynamış zavallı, umarım tutar. saldırganlıktan söz eden dallama kullandığı hakaret kelimeleriyle çelişkinin dibine vuruyor, bu durumda halini hiç sağlıklı görmüyorum, bir sonraki aşama mutlaka ağzından sıçman olur. bu salaklar için dünyada ezilen tek ırk zenciler zaten, güney afrika'da boer denilen hollanda kökenli beyazlara yapılanlardan haberi yok bu salakların, tek mağdur zenciler koca dünyada.

  dünyanın en zengin aileleri beyazlar oldukça devrimiz hiç bitmeyecek canım, brutal truth.

  son olarak ben üretirim, siz alıntılarla beni takip edersiniz. yazdıklarımın gerçekliğinden dolayı ve ne olduğunuzu ortaya koyduğum için acı içinde inliyorsunuz, elle tutulur bir cevabınız yok, aynı şeyleri papağan gibi tekrarlarsınız ancak.