şükela:  tümü | bugün
  • jean genet'nin 1958 yılında yazdığı oyundur. bildiğim kadarıyla türkiye'de ilk kez nami başer ve tonguç dikme'nin çevirisiyle galatasaray üniversitesi tiyatro topluluğu tarafından oynanmıştır, oyunu istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları oyuncularından aziz sarvan yönetmiştir.
  • profesyonel olarak ilk kez dip sahne oyuncuları tarafından sahnelenecek olan, jean genet'in dünya tiyatro edebiyatında özel ve önemli bir yere sahip olan oyunu. oyunun prömiyeri 28 mart'ta afife jale sahnesi'nde yapılacak. oyunun ilginç bir de fragmanı var.
  • müzik konusunda derin sıçışlar yaşayan çikolata renkli kardeşlerimiz. senin baban, deden jazz'a gönül versin, blues'la hakk'ın rahmetine kavuşsun; sen arka sokakta altın zincir takıp rap müziğe gönül ver, hummer satın alıp hip hop yap. yazıklar olsun hepinize.
  • üç ayaklilar galiba.....
  • "zenciler mümkün olduğu kadar çok yiyip az çalışan hayvanlardır." benjamin franklin

(bkz: zenci/@ibisile)
    (bkz: kurucu babalar/@ibisile)
  • avrupa ülkeleri'nde yaşayanlarının çoğu düzen bozucudur. gerçekten çok kabalar ve duyarsızlar.

yurtdışına çıkmadan önce yaşadıkları ayrımları anlamakta güçlük çekerdim. türkiye'de çok fazla ırkçılıkla karşılaşmadığım için kafamda oturmuyordu bu durum. ancak birkaç gezdikten sonra anladım ki cidden bir sıkıntı var.
    bu sıkıntı şöyle olabilir:
    - zaten duyarsızlardı. o yüzden kurallar vs. umurlarında değil.
    - duyarsız değillerdi fakat beyazların kötü politikaları yüzünden kendimize düşman ettik. onlar da karşılık olarak düzen bozmaya başladı.
    bu konunun üstüne araştırma yapıp güncelleyebilirim.
  • sevmediğim insanlar.
  • zencilik bir renk meselesi değil bir kavram meselesi. zenginleşmiş zencilerin nasıl beyazladığına bakarak bunu anlayabiliriz. günümüzde bütün sektörlerde tepelere çıkmış zencilerin tutum ve davranışlarının beyazlardan farkını gören var mı. örneğin beyonce ile shakiranın tutum ve davranışları arasında bir fark var mı.
  • sevilecek yani olmayan insanlar.

genellemek doğru olmaz ama içlerinde dürüst diyebileceğiniz, aynı kaderi paylaşabileceğiniz insan sayısı oldukça az.

21. yüzyılda eğitim artık cep telefonlarına kadar düşmüşken, dinsel öğretilerinde her daim erdemlik mesajları yatarken geri kaldıkları veya mahrum kaldıkları için böyle davranıyorlar argümanı maalesef geçersiz. çoğunluğu artniyetli, saygısız, yalancı, hırsız ve pis.
  • başlıkta ırkçılık örnekleri mevcuttur.

tanım: insandır.

hesabın var mı? giriş yap