şükela:  tümü | bugün
 • evrimsel gerekcesini merak ediyorum, sanirim soyle, malum zenciler afrika'da daltasak dolastiklari icin iklim geregi, gorerek tercih etme imkani olsutu ve evrimsel secilimde avantaj sagladilar.
 • zenciler ortalama olarak diğer ırklardan çok sapmaz. en fazla arada bir cm fark vardır.
  sıcak iklimden soğuk iklime geçtikçe vücut ısıyı muhafaza etmek için uzuvları kısaltır gövdeyi uzatır.
 • baldiri ciplak gezmeleri. acikta sallanan pipi sarktica buyuyor anam.
 • yeterince zenci pipisi gormemis yazarlarin hakkinda yorum yapmamasi gerekir.
 • zenci kadınların büyük kalçalı olması sebebiyledir.

  sonra teşekkür edersiniz, konu kapanabilir.
 • büyük pipili olmak çoğu zaman anatomik bir rahatsızlığa işaret eder. vücut yapısı ve elbette kas ve kemik oluşumunu boya oranlarsanız normal bir uzuv boyunu kaba taslak hesap edebilirsiniz. mesela el ve ayak bilekleriniz size ait olduğunuz vücut yapısını çoğu zaman belli eder. bilekleriniz kalınsa iri kıyım bir vücüda sahip olacaksınız demektir. mesela bir kadın için bahsedersek kalın bilekler iler de o kadının şişman olma ihtimalinin yüksekliğini ve doğal olarak da vajinal genişliğinin ince bir bayana göre daha fazla olabileceğini size tarif eder. aslında ideal penis ve vajina boyu ile ilgili bir doktor arkadaşımın ilginç bir benzetmesi, daha doğrusu eliniz ile cinsel organınız arasında ki boyut ilişkisini sizle yine ve yeniden paylaşmak istiyorum. elinizin baş parmağı ve işaret parmağını dik üçgen haline getirdiğiniz de hayali hipotenüs sizin olası veya olması gereken penis boyunuzmuş. kadınlar içinse, orta parmak ile yüzük parmağı arasında yer alan uzunluk ise ideal vajina boyutunuza denk düşmekteymiş. alın size yeni bir hesaplama ve ölçme birimi.
 • belgeselde izlemiştim kesin bilgi. afrika coğrafyasında temiz su temin etmek, insanlık tarihinin başlangıcından beri zor, hala da zor. bırakın temiz içme suyunu, banyo yapılabilicek kadar bile temiz değil su. insanlar ırmak akarsu gibi akışkan yerlerde değil de, çamurlu bakterili durgun sularda duş alıp yıkanmak zorunda kalıyor. dolayısıyla evrimin ilk başlarından başlayarak bu coğrafyadaki dişi ilk insanların rahim ağzı ve yumurtalıkları enfeksiyonlardan korunmak için beyaz ve sarı ırka göre giderek daha derine yerleşmiş. buna karşılık erkek cinsinin içinde de penisi uzun olanların üreme yeteneği bu koşullarda diğerlerine göre üstün geldiğinden, erkeklerde o yönde gelişmiş.