şükela:  tümü | bugün
 • php kodlamak için oldukça leziz bir ortam sunan development tool.
 • (bkz: phped)
 • artik php yazmak icin kullandigim idedir. code completion konusunda yarmi$, profiler ile insani orgazmdan orgazma surukleyen, zend encode ile birle$ince daha da bir $irin olan idedir... bu arada bir takim ozellikler (mesela real time erros gibi) kapatildiginda gayet hizli cali$an, lakin remote filelarla cali$maktan uzak durulmasi gereken bir zend urunudur. zira belirli zaman araliklarinda, include ettiginiz filelari da icine alan bir code compilation database olu$turma i$i vardir ki bu gercekten makinayi yorar. her ne kadar sitesinde $245'dan sattiklarini soleselerde, firmanizin durumuna bakarak ve aldiginiz urunlerin toplam tutarina gore bedavaya bile verebildikleri bir urun olduguna da deginmeden gecemiyecegim.
 • debug özelliği sayesinde php kodlarken zaman kazandıran, her şeyi bulundurmasına rağmen; mysql tablolarımızla ilgili bilgi almak istediğimizde tabloları gösterecek bir bölümü olmayan, bu bölüm eklense "mükemmelsin!" tepkisini verdirtecek olan ide. 300$ civarı bir fiyatı vardır, o ayrı.

  (bkz: zend)
 • her turlu i$letim sistemi ile uyum saglamasi ve bazi bir iki ince ayrintidan dolayi java ile yazilan, insanin omrunu uzatan $ahane ide. sirf sistemde yava$ cali$iyor diye hakkini yememek gerekir.
 • 23 $ubatta versiyon 4'u release edeceklerini duyurmu$lar.
  http://www.zend.com/…ucts/zend-studio/prelaunch.php
 • standart versiyonunda;

  professional ide w/ editor, debugger, and help
  windows, linux, mac versions
  multi language support
  professional editor
  syntax highlighting for php, html, xhtml, and javascript
  new! syntax highlighting for xml & css
  code templates
  support php 4 and php5
  advanced code completion
  php code (+phpdoc) analysis
  professional internal debugger
  new! code snippets
  php code analyzer

  gibi ozellikleri barindirmaktadir. professional edition'da bunlara ek olarak;

  remote debugger
  remote profiler
  new! database connectivity & integration for: ibm db2/cloudscape/ derby, mysql, oracle microsoft sql server, sqlite, and postgresql
  new! set of sql tools: sql query editor, sql explorer, and more.
  new! phpdocumentor
  ftp advanced integration

  ozelliklerini beraberinde getirmekte.
 • 4.0 sürümünde sql viewer desteğiyle güldürüp, 5.0.1 sürümünde browser desteği ile oynatmış ide. total commander ile birlikte "büyüyünce register edicem" dediğim uygulamalardan. sağ kolum .
 • java yapısı nedeniyle biraz ağır abi modunda çalışmakta olan php editör. ayrıca, en sevilen ve leziz olan tarafı da ide desteği olmasıdır.