şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  dünyanın en büyük teknolojik cihaz üreticilerinden asus her alanda olduğu gibi mobil alanda da oldukça iddaalı. zenfone serisi ile dünyada oldukça adını duyurdu. özellikle zenfone 2 modeli fiyat performans oranı dünyadaki en iyi telefondu. asus ces 2015’de zenfone 2’yi duyurmuştu. bu sene de aynı beklenti içindeydik. ama ocak ayında yapılan ces 2016’da asus yeni bir telefon tanıtmadı. firmadan gelen bilgilere göre yeni zenfone 3 ailesi, 30 mayıs tarihinde compute içerisinde düzenlenecek bir etkinlikle resmi olarak duyurulacak.
  --- spoiler ---
  asus zenfone 3 özellikleri
 • şimdilik umut vaadeden telefon,
  şu zenui saçmalığı olmaksızın daha saf bir android deneyimi sunarsa alınır.

  normali: http://cdn.teknolojioku.com/…274_asus-zenfone-3.jpg
  deluxe'ü: http://i.teknokulis.com/…016/04/04/393692592210.jpg
 • telefona o kadar kalın çerçeve koyan tasarımcı mühendislerim olsa, benim önüme koysalar aha bunu tasarladık diye yeminne çekmeceden vazelin çıkartır masaya yatırır sikerim.

  o kadar rezalet bir tasarım.
 • deluxe'ün arkasındaki o saçma tuşla beni hayal kırıklığına uğrattığı telefon.
  o tuşu kaldırsalar, ekran da bu kadar kocaman olmasa almayı düşünebilirdim.
  (o şey galiba tuş gibi görünen bir parmak izi okuyucu, ön paneldeki tuştan vazgeçmişler, yazık olmuş)
  normal versiyonuna gorilla glass 3 koymuşlar, oha artık yeter, corning durdursun 3'ün üretimini.

  http://www.gsmarena.com/…one_3_ultra-news-18492.php

  http://www.gsmarena.com/…nnouncement-news-18490.php
 • türkiye'deki satış fiyatını merak ettiren telefon. geçmiş telefonları f/p olarak kullanıcılarını mutlu ediyordu aynısını zenfone 3'de de yapabilirse alacağım telefondur.
 • zenfone 3 modelinin deluxe göre daha hoş durduğunu düşünüyorum. benim açımdan 3 sıkıntısı var.
  1-alt tuş takımı yine ışıksız gibi gözüküyor.
  2-parmak izi okuyucu önde home tuşunda daha iyi olabilirdi.
  3-arkanın cam olması ve çoğu yerde gorilla glass 3 şeklinde geçiyor olması.
  fiyat tahminim ise 1199 tl. inşallah 1099 olur.
 • 6 gb ramli olanı 2.500 liralardan kasım'da türkiye'de satışa sunulacak telefon.
 • (bkz: asus zenfone 3)

  taşımak lazım...
 • 1 aralık'ta piyasaya çıkmasına rağmen çok bilmiş asus tr distribütörleri cihazı bir süreliğine (ne kadar olduğu bilinmiyor) sadece vodafone'a verip zaten geç gelen telefonu sır gibi saklamaya devam ediyorlar. değerlendirmelerinde izlediğime göre cihaz baya iyi. işlemcisi değişmiş. pokemon go ve güncelleme konusunda yaşanan ertelemeler, aksaklıklar tekrarlanmayacak gibi. fiyatı beklenenin ve rakiplerinin üzerinde. ve başta da söylediğim gibi vodafone yeni abone kazansın, aboneleri kendine uzun vadede bağlasın diye bu telefonu hiçbir yerde göremiyoruz. uğrayabilirsem gidip bir bakıcam vodafone'den. internette ve asus resmi sitesinde de telefonun satışına dair hiçbir şey yok. fiyat konusunda ise tam bir hayal kırıklığı 1800 tl fiyatla beklenenin biraz üzerinde. dolar kuru vesaire kullanıcıyı ilgilendirmiyor. telefon hem tr pazarına 6 ay geç giriyor hem de pahalı bir fiyatlandırma ile piyasaya sürülüyor. asus'u anlamak gerçekten güç. ya biz salağız ya da adamlar gerçekten kullanıcıları düdükleme konusunda harika bir politika izliyor. telefon elimize geçtiğinde hakkında daha çok şey yazabileceğiz diye düşünüyorum. değerlendirmelerde pek kötü özelliği olmadığı; aksine asus'un işi daha da ileri götürdüğünden bahsediliyor. bekleyip göreceğiz. umarım fiyat konusunda hızlı gelişmeler yaşanır. ve son olarak bir de telefonu artık her yerde görme konusunda...

  piyasaya bir telefon çıkıyor ama hiçbir yerde yok, kimse satamıyor. ilginç.

  detaylı değerlendirme
 • dün bunu kardeşime aldım. telefona dair fikirlerimi paylaşayım dedim.

  telefonu gören herkesin anlayabileceği üzre asus bu model ile tasarım anlayışını değiştirdi. bence oldukça olumlu bir değişim bu. ayrıca malzeme kalitesi ve işçilikte de iyileşme olmuş ama benim gibi ayrıntıları inceleyen ve ufak kusurları kafaya takan kullanıcıları tam anlamıyla memnun edebilecek bir ürün değil asus zenfone 3. ses ayarı yapılan tuş biraz sallanıyor ne yazık ki... tuş olması gerekenden küçük yahut tuş için ayrılan kısım olması gerekenden büyük olmuş. küçük fakat tasarımın güzelliğine gölge düşüren bir işçilik hatası... her neyse. özetleyeyim telefonu:

  -ekran iyi. kullanıcının parlaklığı ayarlaması için sunulan aralık gayet makul.

  -arka kamera aydınlık ortamlarda, gündüz iyi. karanlık,loş ortamlarda başarısız. bir sürü özelliği var kameranın. 4k kayıt, ağır çekim, gif yapma vs. mevcut. bu özellikler meraklısını sevindirecek nitelikte.

  -telefonun hoparlörü kaliteli. kutu içeriğine dahil olan kulaklık da öyle. telefonun en başarılı olduğu konu ses muhtemelen. hoparlör ve kulaklık kalitesi beni tatmin etti.

  -günlük kullanım esnasında takılma vs. yok. menü geçişleri sıkıntısız. uygulamaların ve telefonun açılış kapanış süreleri kısa.

  zenfone 3'ün bulunduğu segmenti dikkate alacak olursak tercih edilebilecek bir cihaz olduğunu söylemek hata olmaz. fakat telefonu ''fotoğraf için tasarlandı'' sloganıyla pazarlayıp da böyle sıradan bir kamera kullanmaları beni şaşırttı doğrusu. ancak yine de tavsiye ettiğim bir telefon.
  asus-zenfone 3