şükela:  tümü | bugün
  • zengin cocugu asla ve kesinlikle bir durumu anlatmak icin kullanilmaz. yani misal x'in varlikli bir ailenin cocugu oldugunu anlatmak icin

"x zengin cocugudur" diyemeyiz. yegane kullanimi "orospu cocugu" tonlamasina yakin, o ayarda bir ilenc ve igrenmeyi tasir. hatta zengin cuuucuuu demek daha dogrudur.
  • genellikle bazı hazımsızlar tarafından uygunsuz sıfatlar yapıştırılır kendisine...

(bkz: orospu cocugu sayilmak icin gereken minimum servet)
  • öncelikle ve öncelikle bu olay tamamen kendi kontrolü dışındadır. yani kendi tercihi olmayan bir durumdan ötürü çocuğun kabahati nedir ben onu anlayabilmiş değilim. yalnız yetiştirme tarzı tartışılabilir.

kimse hangi ailede doğacağını seçemediği gibi bu varsıl çocuklar da ailelerini seçemez.

ayrıca unutmayınız ki (bkz: fidel castro) da bir zengin çocuğudur. babasının 11.000 -yazı ile on bir bin- hektar arazisi vardır. ve kendisi orospu çocuğu değildir. viva castro!
  • bazı zengin çocukları olması gerekenden fazla alçak gönüllü olur , bazıları ise gereğinden fazla şımarık olur , parasıyla her şeyi satın alacağını sanar (günümüzde artık parayla hemen her şey satın alınabilmektedir) yardakçıları çoktur bunların ama genelde arkasından konuşulan tiplerdir.
  • aileden paralı insandır. istediği işi yapamayan insanlara sistemin kölesi muamelesi yapanları mevcuttur. ben de isterdim dağ tepe taş gezip fotoğraf çekmek sonra da kendime fotoğrafçı demek, ben de isterdim ülke ülke dolaşıp ufkumu genişletmek gezgin olmak, ben de isterdim sergi sergi gezip fikir sahibi olmak sonra da kendi galerimi açıp, cihangirde kendi cafemi açıp, leventte kendi ofisimi açıp, tünelde kendi tasarım atölyemi açıp ... 30 yaşında patron olmak başarıdan başarıya koşmak diyesi gelir insanın. ne de olsa bu arkadaşların kira ödemek , geçinmek, aileye bakmak, çocuk büyütürken sabi sübyanın belki de bez parası için kredi çekmek, 3 kuruş maaş için beyin özürlü insanlara tahammül etmek ancak kabuslarında göreceği bir durumdur. (bu lafım sadece kendini bilmezlere gelsin.)

(bkz: demagoji)
    (bkz: şikayet eder gibi hava atmak)
  • fakir çocuğuyla aynı hastanede doğmaz, aynı sıralarda okumaz, aynı yerlerde yiyip-içmez, aynı şeyleri giymez, aynı yerde askerliğini yapmaz bu yüzden fakir çocuğu orada ölür, o yaşar. bir zengin çocuğuyla fakir çocuğu doğumdan ölüme kadar hiç yanyana gelmez.

not: sitemim zengin çocuğuna değil fırsat eşitliği sunamayan düzene.
  • kibirle yoğrulan veletlerdir...

genelle yapmayı hayatta sevmem ama anası babası tarafından bir dediği iki edilmeyenlerin alayı dünyayı kendileri yarattı sanıyor...
  • ekseriyetle "zengin piçi" diye anılırlar. (bkz: zengin piçi oktay)
  • rüyalarını david lynch yönetir.
    ilham veren entry için: #31557777
  • 90'larda amerikan traşlı olan çocuktur. bianchi bisikletiyle fiyakalı fiyakalı gezer. beslenme saatinde muz yer. pringles almak için iki arkadaş daha bulmak zorunda değildir. uzar da gider. şimdi nasıl bilmiyorum tabi.