şükela:  tümü | bugün
  • rashitin paran yoksa öl şarkısında ucundan değindiği kıyas.

''yoksullar hep haindir
    çünkü aç olan isyan eder
    şehitler hep fakirdir
    çünkü zenginden olmaz asker
    gecekondu çocukları
    dağlarda nöbet bekler
    başkasının çocuğu yat üstünde karı öper ''

bir de zenginler ölmüyor.ebru gündeş ve ibrahim tatlısesin ardından ben buna inanırım arkadaş.
  • şudur.
  • "fakirlikte asalet falan yoktur. ben zengin de oldum, fakir de. ve her zaman zengin olmayı fakir olmaya tercih ederim. çünkü zenginken bir sorunla karşılaştığımda en azından limuzinimin arka koltuğunda iki bin dolarlık takım elbisem ve on dört bin dolarlık altın saatimle oturuyor oluyorum!"

the wolf of wall street
  • zengin paranın peşine düşerek seks yapmaya fırsat bulamazken fakir zaten paramız yok
    nasılsa diyerek gelecekten beklentisi olmayarak her gece sevişerek zenginden farkını ortaya koyar.
  • ilkokuldayken kırmızı kalemden anlardık. bizde ya ismi bile belli olmayan ya da şanslıysak fujika olurdu. ama durumu iyi olan çocuklarda faber olurdu. hatta öyle bir şeydi ki onların kırmızı kalemi bile bizimkilerle aynı rengi yazmazdı. daha pembemsi yazardı..
  • önemli olan fucker olabilmek. zengın olmasakta olur
  • zengin hastasına doktor, yatak bulmak için uğraşmaz. fakir ise doktor bekler, sonuç bekler, yatak bekler. bekler de bekler...
  • zenginin basit hastası için hoca evden kalkıp gelir bizzat muayene eder, fakirin ölümcül hastası için hoca telefonda asistanını bile dinlemez.
  • zenginin hastasının adı ahmet bey'dir, ayşe hanım'dır. fakirin hastasının adı "bu hasta"dır.
  • zengin kilosu 4 bin lira olan çay içmeyi mütavazı hayat olarak sunabilir (tabi bunun için ultra zengin olmak şart) fakir için rize turist çayı dünyadaki en güzel çaydır.