şükela:  tümü | bugün
  • aradaki uçurumu istediğin kadar saklamaya çabala, hiç çalışmadığın yerden soruyu yediğinde öylece kalakalıyorsun.

kız arkadaşım: aşkım neden sucukları bu kadar ince doğruyorsun?
    ben: (gülerek) çok görünsün diye ya

çocukluğunda, kestane bitmesin diye kemirerek hatta bildiğin emerek yemeğe çalışan bir tiptim lan ben. kesin çocukluk travmalarımın eseri kesin.

fakirliğin ta amına koyayım ben gidiyorum.
  • en azından bir evlilik sonucu çıkabilecek birliktelik.

mesela ben fakirim nişanlım da fakir dolayısıyla bi sonuç çıkmıyor. bırak evlenmeyi a şehrinden b şehrine bile gidemiyoruz.
  • yasamayan bilmez. ciddi anlamda bir erkek icin sikintili bi durumdur. reel hayatta bir yere gitmeyecegi defalarca yasanmis-gozlenmistir. burada fakir dedigim erkek ortalama gelirli bir erkek, ogrenci falan.

simdi olay su, senin eline gecen para ogrenciysen ayda 300-600 lira bandinda, kizin eline gecen para minimum 1500 tl. hani gecen hatunun biri yazmis ya, kimse sizinle tavuk doner yemek zorunda degil diye. iste bu iliskinin gidisatinda 3 yol olur her zaman. ilki kiz ya her gun bunla tavuk doner mi yicem der, sizi sutlar. ikincisi kiza caktirmazsin hayat standartini, 1-2 gezer tozarsin, oturursun bi yere bir seyler yersin hesap 60-70 gelir (minimum o da), 2-3 takildiktan sonra rezil olmamak icin kiza yol vermek zorunda kalirsin. ucuncu secenek de senin fakir olman harbiden kizin sikinde olmaz, normal insanlar gibi takilirsiniz, tabi simit cay yersiniz demek degil bu, gayet dogru duzgun kafelere takilirsiniz arkadas cevreniz gibi fakat yine de kompleks yaparsiniz, kompleksli adam da iliskiyi illa ki patlatir ve iliski son bulur.

dikkat ederseniz uc ihtimal saydim hepsi kotu sonlu, davul bile dengi dengine dememis bosuna atalarimiz. boyle bu isler.
  • türk dizilerinin bir numaralı malzemesidir.
  • erkeğin egosunun müsade ettiği, kadının eğlence eşiğine ulaşana kadar devam eder. erkek ic güveyi olmayı kabul eder, kadın da adamdan paranın getirdigi gücü beklemiyorsa belki evlenme gerçekleşir. şahsi görüşüm bu devirde gelecek vaad etmesi düşük ihtimal bir kombinasyon olması.
  • 1 yıl önce yaşadığım. benden 11 yaş büyüktü ,
    acaba yaş farkından dolayı mı yoksa zengin olduğu için mi
    ilişkinin reisi modunda takılıyordu; bilmiyorum ,çözmek istemediğim tek şey de bu zaten
  • erkeğin zengin kızı nasıl sömürdüğüne canlı canlı şahit olduğum birlikteliktir. zavallıda ne ev kaldı ne araba.
  • öyle bişi yok