• geçtiğimiz günlerde 50 küsur yaşlarında tanıdığımız bir insan vefat etti.*

bakın rahmetli daha çocukluğunda iş hayatına atılmıştı; pavyonda çalışan kadınlara dürüm kebap götürüp bahşiş alarak para kazanmaya başlamış, yıllar içinde lokanta açıp bu sektörde büyümüş, doğru zamanda doğru gayri menkul yatırımlarını yapmış, zaman içerisinde yaşadığı şehrin sayılı zenginlerinden olup bulunduğu yere tırnaklarıyla kazıyarak gelmişti.

rahmetlinin öğrenci ve bekarlara aylık 1500 liradan kiraya verdiği 40 tane stüdyo dairesi vardı.

bunun dışında 8-10 tane evi, yine kiraladığı dükkanları, onlarca arazisi, imarlı arsaları vs derken belki ayda 100.000 tl üzerinden sadece kira geliri oluyordu.

kendi işlettiği restaurantların aylık cirosunu bilmiyoruz bile.

bu insan tamamen normal bir hayat sürerken bir anda kanser teşhisi aldı.
    teşhis konulduğunda tümör karaciğerine yayılmıştı bile.

hemen tedaviye başlandı ancak ilaç yan etkisi, karaciğer yetmezliği vs derken 2 hafta içinde hakkın rahmetine kavuştu.

ölmeden 1 hafta önce denize düşen yılana sarılır hesabı israil'den sözümona bitkisel kanser ilacı adı altında 30.000 dolarlık bir takım şeyler bile getirttiler.

ne yazık ki vadesi bu kadar imiş ve daha fazla direnemedi, hayata gözlerini yumdu.

istatistik anlamında erken sayılabilecek bir yaşta vefat etti.
    çok ani olmuştu her şey; düşünün ki 1 ay önce sağlıklı gördüğünüz adam kaza falan geçirmeden ölüyor, inanılması bizler için çok güç.

arkasında 2 çocuk, 3 kız olmak üzere 5 evladını yetim bıraktı.

ölmeden önce söylediği bir cümlesini hiç unutamıyorum.
    "`keşke 5 kuruş param olmasaydı da, sağlığım yerinde olsaydı`"

elbette çok para kazanmayı, müreffeh bir yaşam sürmeyi hepimiz istiyoruz ama bunun için çabalarken belki de çok şeyi gözden kaçırıyoruz.

ne söylenebilir bilemiyorum, sağlığınızın kıymetini henüz onu kaybetmeden önce bilin dostlar; bu örnekte olduğu gibi para her zaman saadet getirmiyor.
  • sağlık en büyük zenginliktir. net.
  • zengin, saglikli ama cahil olmak diye ekleyerek versus'a ekleme yapilasidir.
hesabın var mı? giriş yap