şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zengin olunca alınacak ilk araba. artık miras mı kalır, piyango mu tutturursunuz, loto mu tutturursunuz yoksa dolandırıcılık mı yaparsınız bilmem.

(bkz: range rover velar)

edit: lan biraz daha orijinal hayal kurun. dacia’lar, volkswagenler havalarda uçuşuyor. zenginsiniz artık amk. isterseniz uçak alın. adam hala ötv diyor ya..
  • (bkz: üst edit) lotoyu tutturarak zengin olup brabus maybach rocket alma hayali kuranların "vizyonlu", daha mütevazı araç tercih edenlerin ise vizyonsuz olduğunu öğrendiğimiz başlık. türkiye şartlarında 1,600 cc üzeri araç almak vizyon değildir. almanya satış fiyatı €75,000 olan e63 amg s fiyatına anca passat 2.0 tdi alınabilen bir ülkede, milyarder dahi olsam bineceğim araç focustur.

lüks yatta ötv 0, konu yat olsaydı işin rengi değişirdi. ama ederi 1 birim olan mala 4 vermek, ne kdar zengin olursan ol, enayiliktir.

- tam donanımlı bi passat variant (station modeli)
    - ford ranger veya amarok

büyük yeminim var, önce passat'ı sora digerini alıcam. onunla veya onsuz.

koleksiyonuma katmak üzere, düşürebildiklerimden:

- lamborghini countach
    - lamborghini diablo sv
    - ferrari f40
    - mclaren f1
    - jaguar xj220
    - mercedes clk-gtr
  • (bkz: dacia duster)
    *

edit: gönül ister rolls royce wraith ama benim verdiğim vergi ile benim değerlerime ,ülkemin kurucu değerlerine hakaret ederken yüzü bile kızarmayan malum çevreye de bir tane hediye etmek istemem. * yaralı parmaklarına işeyemem.

o yüzden arttırıyorum ve hayali aracıma tüp taktırıyorum . ve boş zamanlarımda über şoförü olmaya karar veriyorum.

edit:imla
  • çok zengin de olsam bende şans yok başıma bir iş gelmesin çok abartmayayım diye herhalde en fazla volvo xc60 alırdım
  • (bkz: bmw m4)
  • zengin olsam, en az 5 araçlık bi ferrari koleksiyonu yapardım. önceliğim ise f355 almak olurdu. manuel vitesli olacak. kesinlikle türkiye’den satın alınmayacak, buradakiler çöp oldu. italya’da koleksiyonerlerin elinden alıp getireceğiz.

ama bunun olması için, loto falan kazanmam gerekli. veya illegal işlere bulaşmış olmalıyım, kolay yoldan para kazanmalıyım.

kendi kazandığınız “helal” para ile, o kadar pahalı olan araçları alamazsınız.
  • insan fakir olunca hayalleri de fakir oluyor. camaro ,mustang hayali kuruyor. camaro,mustang dediğin arabalar zaten fakir arabası. ülkemizde pahalı olmasının sebebi ötv'dir. mustang fiyatları , camaro fiyatları , dodge challenger fiyatları . ben zengin olsam alacağım araç ise (bkz: porsche 918 spyder)
  • (bkz: volvo)