şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sözlükçülerdeki soba fetişi)

entrylerin yarısı soba lan, 27 yıllık hayatında evinde soba görmemiş biri olarak şimdi çıkıp soba yaptırmaya gideceğim. ne icatmış lan.
  • tesadüfen elini cebe atınca 10 lira bulmak ve kontrolsüzce sevinçten çığlık atmak.

edit: böyle zevk eksik olsun tabi, belirtmeyi unutmuşum.
  • yurtdışına çıktığında kalabalık odalı hostellerde kalmak en sevdiğim. ayrı bir olayı var bu hostellerin.
  • tüm faturaları zamanında ödeyebilme ihtimali ile gelen bir anlık umut
  • kızarmış tavuğu kıkırdağına kadar yemeyi bildiklerini hiç sanmıyorum.
  • soba soba demişsiniz de zenginlerin de şöminesi var !

düşünsene, lüks evinde karanlıkta şömineyi yakmışsın ve karşısında koltukta oturuyorsun.

şöminenin ateşini ışığı ve odunların yanışındaki çıtırdı..

anladın.. para her şeyi çözer
  • herkes bir şeyler yazmış ama önemli bir noktaya deginmemisler. mesela, ben hiç bir zenginin fakir biriyle alay ettigini,kiskandigini ona kin besledigini görmedim. ama birçok fakirin durumu biraz iyi olanları kiskandigini,on yargılı davrandığını çok gördüm. işte bu tip bir fakir zengin olsa nolur olmasa ne olur. önemli olan dürüst olmak. ben orta halli bir ailedenin evladıyım. kendime göre durumu kötü birini gördüm mü hiç zenginlikleri övünmek ve hatta onun gibi davranmaya çalışırım ki benden çekinmeyin yani kiskanmasin. arada bir yardım da ederim karşılıksız olarak. yani demek istediğim iş sizde bitiyor. fakirin derdi de kendine göre zenginin derdi de kendine göre. fazla para gözlü olmak sizi ilerde yardımsever yapmaz açgözlü sonradan görme biri oluverirsiniz. yine mutlu olamazsınız. mutluluk sadece parayla olmaz. ilk önce sağlık sonra sevgi ve dayanışmadir mutluluk. sizin bu para hirsiniz yüzünden maalesef tüm dünyada insanlık ve dayanışma vasfı unutuldu. hepimiz maddiyatci ve çıkarcı büyüdük. nerede kaldı hani sosyal bir topluma dönüşüp dünyayı kapitalizm den kurtaracaktır güya. siz böyle on yargılı düşünmeye devam ettikce bu arzular kıyamete kadar ütopya olarak kalacak.
  • yazılanlar.zenginlerin bilmediği ama çokta umrunda olmadıkları zevkler.
  • hayal kurmak
  • soba mermerinde kolonya ve ateş deneyleri yapmak.
hesabın var mı? giriş yap