şükela:  tümü | bugün
  • bunlar zenginlere has, sadece onların yaşayabileceği acılardır. valla!

örnek verirken "ayda 10.000 lira kazanıyorum, parayı koyacak yer ararken çok acı çekiyorum" falan deyip komik duruma düşmemek lazım. 10.000 liradan daha fazlasını bahşiş diye dağıtan abilerimiz ablalarımız var çünkü. bahsi geçen, o tip adamların/kadınların acıları.

(mınakoyim başlığı açtım ama aklıma da bir şey gelmiyor şimdi)

ya ne bileyim işte, "klozetini bile altınla kaplattığı tuvalette sıçarken, taharet borusunun zengin arkadaşımızın saygıdeğer götüne girmesi, içeride kalması ve ne kadar sıçarsa sıçsın geri çıkmaması" gibi.. türlü türlü talihsizlikler işte...

amaaaan, bana ne ya? zenginin acısı sabah sabah beni yordu :/
  • bozuk para sıkıntısı.
  • ikinci bi örneğini bulmakta çok zorlandım ancak sonunda empati yaptım ve buldum. cidden!

örneğin gözü gibi baktığı çükünü, bi çuval para verdiği ferrari'sinin kapısına sıkıştıran zengin adam, tarifi olmayan inanılmaz acılar yaşar. çükün kapıya sıkışması böyle bi acıdır işte.

not: keşke empati yaptım demeseydim, şimdi bunu okuyanlar arabaya çıplak bindiğimi zannedecek :/
  • (bkz: marianna)
  • bunların başında basur acısı gelmektedir. her götte bulunabilir üstelik, eşitlikçi bir acıdır, zengin fakir tanımaz.
  • zengin olmadan anlayamayacağınız acılardır. pis fakirler sizi.
  • (bkz: spk)
  • çaresi olan acılardır. bizim gibi garibanların acılarına benzemez. ne demişler: para var huzur var
  • pul biberdir. pul biber dediysem meksika biberi
  • -bir sekilde dolmusa ya da halk otobusune binmek zorunda kalmalari