şükela:  tümü | bugün
  • dünyadaki açlık, savaş, zulüm, fakirlik gibi konuları umursamamaları ve bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı tavırlarıdır.
  • dün twitter'da karşılaştığım bir olay.

bir tane hesap, özel bir üniversitede okuyan çiftin okulun bir taraflarında cinsel ilişkiye girerken ki görüntülerini ifşa ediyor. haliyle iyi veya kötü tepki trollemelere maruz kalıyor. bugün ana sayfamda "devlet üniversiteliler asalaktır" tivitini görüyorum durduk yere.

zenginlerin en büyük sorunu; zengin oldukları için dünya sadece onun etrafında dönüyor sanmalarıdır. yok hocam, gönül zenginliği falan değil anlattığım direk cebinde parası olan adamdan bahsediyorum.
  • zengin oldukça bencilleşmeleri, kendi hayatları ve hayatlarındaki 1. derece yakınları dışında hiç bir sikimi önemsememeleri.
  • lanet olası beyaz kıçları.
  • parayı harcayacak yer bulamamaları.
  • (bkz: ölmek)
  • yabancılaşma.
  • üniversite yıllarımda en yakın arkadaşım ve ben cebimizde sadece ellişer kuruşla karnımızı nasıl doyurabiliriz diye çare ararken,zengin olan diğer arkadaşımız da bize katıldı.o da elli kuruş koydu ve beraber makarna yedik.o an anladım ki zenginlerin en büyük sorunu,fakirlerin neler yaşadığını anlayamamak.bizimle açlığa fakirliğe ortak olurken o kadar da mutluydu ki,biz açlığımızı unuttuk ve onun mutluluğuyla mutlu olduk :) tabi ki daha sonra gidip kebapçıda karnını doyurmuş,yıllar sonra anlatmıştı.
  • yetiştirecek vakit ve sabırları olmadığı için işe yaramaz,şımarık,yiyici ve yer yer topluma zararlı çocuklar yetiştirmeleri.