şükela:  tümü | bugün
  • toplumda yoksulları baş tacı eden solcu ılıklar yüzünden gözardı edilen hak.

binbir gayretle ekonomimizin güçlü ve adil bir biçimde gelişmesini sağlayan zengin bireylerimiz maalesef ikinci plana atılmaktan kurtulamıyor. halbuki onların etraflarında tüm morallerini sıfırlayan, enerjilerini emen ağlak fakirleri görmek istememeleri kadar doğal bir şey olamaz. bu tip insanların, yüksek vergi ödeyen elit ve saygın vatandaşlarımızın sağında solunda dolaşıp estetik algılarını bozmaya asla hakkı yok. gecekondu mahallelerinin ve köylerin suyu mu çıktı? yer de beğendiremiyoruz.

çözüm olarak zengin vatandaşların şirketlerinde karın tokluğuna hatta gerekirse ölümüne çalışmayı reddeden fakirlerin tamamı şehirlerden sürülüp kırsal bölgelere yerleştirilmeli. böylece zenginlerimiz anayasal bir hak olan 'insan onuruna yakışır bir hayat sürme' hakkından göz zevkleri bozulmadan tam manasıyla faydalanabilir.
  • (bkz: elysium) filminde kısmen de olsa işlenmiş durumdur; zenginler uzayda bambaşka bir üsteki dünyada yaşıyorlardı, fakirler de ölüp bitmiş dünya üzerinde yaşamaya mahkûmdular.
  • buna bakmanız lazım.

o değil de ya gülmekten ölseydim, ya ameliyatlı yerime gelseydi. :p
  • fakirlerin baba parasıyla kendini adam sanan şımarık zibidilerin istila etmediği bir ortamda yaşam hakkı kadar normal karşılanabilecek önerme.
  • kendi sikko saraylarında yapabilirler. aman dışarı çıkıp insanlığı kirletmesinler.
  • itirazım var filmindeki vaaz sahnesindeki sözü hatırlatan haktır.

"....komşusu açken tok yatmamak için zengin mahallelerine taşınanlar ......"

https://www.youtube.com/watch?v=qdjjgemrmwi
  • etiler,ulus,gokturk,arnavutkoy gibi yerler bu yuzden var. belediye otobusu bile gitmiyor buralara, maksat fakirler gelmesin.

uskudar'dan beykoz'a giden kiyi kesimleri bu sekilde. deniz taksi disinda bir seye binerseniz 2 saatte 10dk yol gidemezsiniz. fakirler buraya koyden gelip yerlesemez, sadece eskiden beri oturanlar var.
  • benim fakirlerle bir problemim yok ama apaçiler ve şahincilerin iyi semtlere gelmesini istemiyorum. millet dünya para veriyor it kopuk olmayan bir yerde oturayım diye ama bu herifler oralara gelip milleti rahatsız ediyorlar.