şükela:  tümü | bugün
 • zenginleştikçe ölüm korkusunun artmasıyla doğru orantılıdır. fakir adam zaten hayatı güzel yaşamıyordur o yüzden ölüm ödül bile olabilir bir yere kadar. zengin kişi öylemi o kadar emek sarf etmiş para kazanmış .ölürse bunların hiç birinin anlamı kalmayacak, bunları kaybetmekten korktuğu içinde elinden geldiğince ölümü uzaklaştırmaya çalışıyor kendinden.
 • eee paran mı var derdin var.
  derdin mi var stresin var.
  stresin mi var sağlığına dikkat.

  hastalık hastası insanların daha çok zenginlerden çıkması diye bir gerçek var.
  fakir insanlar öyle mi peki? her şeye bağışıklık kazanmış müthiş bünyeleriyle kırk yılda bir hastalanınca tüm hastalıkları atlatırlar antibiyotikle beş gün yerine bir haftada yatmadan hem de.
 • mantıklı bir düşünce. zira fakir adamın kaybedeceği bir şey yoktur. haydan gelip huya gider. yaşamı tek düzeydir. ha ailesi vardır mutludur, huzurludur goygoyunu geçiyorum pek tabii.

  ama zengin olan adamın kaybedeceği çok şey vardır. mesela bu yaştan sonra zengin olsam, ekstrem spor meraklısı biri olarak kesinlikle yapmam bu sporları. veya yamaç paraşütü yapmayı çok arzularım ama zengin olsam kesinlikle yapmam. ulan tam zengin olup, hayatı yaşayacakken, boktan bir adrenalin uğruna göt altına gelmek istemem. *

  sağlığıma, yediklerime dikkat ederim ki zaten para olunca ortalama olarak yapılacak şeylerden biri aslında bu da.