şükela:  tümü | bugün
  • kendimden dikkat ettiğim durum. banka hesabımdaki para arttıkça sağlık manyağı olmaya başlıyorum. eskiden az para vardı inceldiği yerden kopsun lan modundaydım. şimdi para arttı sağlığı kaybetme korkusu da ona göre arttı. vitamin minareller hesaplanarak alınıyor rutin checkuplar yapılıyor. aslan gibisin benzeri sözlere artık kulak asılmayıp ince detaylarla uğraşılıyor. gerçekten de böyle oluyor.
  • zenginleştikçe ölüm korkusunun artmasıyla doğru orantılıdır. fakir adam zaten hayatı güzel yaşamıyordur o yüzden ölüm ödül bile olabilir bir yere kadar. zengin kişi öylemi o kadar emek sarf etmiş para kazanmış .ölürse bunların hiç birinin anlamı kalmayacak, bunları kaybetmekten korktuğu içinde elinden geldiğince ölümü uzaklaştırmaya çalışıyor kendinden.
  • mantıklı bir düşünce. zira fakir adamın kaybedeceği bir şey yoktur. haydan gelip huya gider. yaşamı tek düzeydir. ha ailesi vardır mutludur, huzurludur goygoyunu geçiyorum pek tabii.

    ama zengin olan adamın kaybedeceği çok şey vardır. mesela bu yaştan sonra zengin olsam, ekstrem spor meraklısı biri olarak kesinlikle yapmam bu sporları. veya yamaç paraşütü yapmayı çok arzularım ama zengin olsam kesinlikle yapmam. ulan tam zengin olup, hayatı yaşayacakken, boktan bir adrenalin uğruna göt altına gelmek istemem. *

    sağlığıma, yediklerime dikkat ederim ki zaten para olunca ortalama olarak yapılacak şeylerden biri aslında bu da.