• büyük bir ihtimalle:

(bkz: sema kaygusuz)

değilse de yakını falan, çok belli ediyor zira.
  • türklerin türkiye'de yaşayan azınlık olduğunu ve bu yüzden eriyip gitmemek için iktidarda olduğu gibi garip, gerçeklerle alakası olmayan fikirlere sahip yeni yazar.
  • (bkz: #102464312)

yukarıdaki girdisindeki "sinematografik bir yüz" ifadesinin doğruluğundan kuşku duyduğum sözlükçü. sanırım ekrana yakışan bir yüz gibi bir şey demek istedi.

ayrıca, insanların zengin muhafazakarları eleştirme sebebi, temsil ettiklerini iddia ettikleri muhafazakar değerlerle uyuşmuyor olmaları ve finansmanları(!). yani alın terini filan geçiniz. yemişim öyle alnın terini. cem yılmaz'ın paralı olmasıyla övünmesini beğenip beğenmemekle bunun pek bir alakası yok.

bir şeye eleştiri getirirken kullandığı destekleyici fikirler konusunda daha iyi düşünmesini öneririm.
  • ben bu yazarın film eleştirilerindeki söylemi/bakış açısını çok tutuyorum, o yüzden film başlıklarında yazdıklarına özel bir önem atfediyorum. çok anlaşabilirmişiz gibi duruyor durmasına da bence burada kritik nokta demirkbuz'un kader'i hakkında ne diyeceği. önemsediği bir film sanırım (bir başka film entrisinde buna ilişkin bir şeye rastladım); bense nefret ederim, düpedüz iğrenirim.

hayırlısı...
  • devrimci sosyalist işçi partisi başlığında dsip'in (ki babamın partisi değil, bana ne) 1 mayıs'ta yer almasını oksimoron örneği diye yazacak (bkz: #23280097) kadar ve zeynep tanbay başlığında tanbay'ı görüldüğü yerde kaçılacak biri (bkz: #23280012) diye tarif edecek kadar seçkin, seçilmiş, seçici, not verici bir yazar. bunlar son iki entry'si. hakkında fazla malumatım yok. hayattaki amacı nedir bilmem. ama dsip'le, zeynep tanbay'la filan igilendiğine göre galiba solcu, demokrat, devrimci filan bir siyasî kişi. sosyalizm, demokrasi, her ne için uğraş veriyor ya da her neyi özlüyorsa, onu kiminle, kimlerle, kaç kişiyle getirmeyi düşünüyor, merak ettirdi bana gecenin bu saatinde. öyle ya, dsip'le tanbay bile bir kalemde siliniyorsa herhalde ... neyse uzatmayayım. özetle, kendisi ve kendisinden geçer not alanlar, toplam kaç kişiler? yaklaşık bir rakam verse de olur.
  • önyargılı, boş bir kafa yerine, düşünen, eleştiren güzel bir kafaya sahip olan, aynı fikirde olmadığım halde desteklediğim bir insan. ne söylüyorsa dinlensin, aynı fikirde olunmuyorsa olunmasın, başka söylediklerine bakılsın. kibar da insan ayrıca.
  • http://worldarchivetr.com/resim/zzedi.png

hem göt olup hem de mutlu olmamı sağlayan insan..

3,5 yazısını okuyunca yazdıklarının çoğuna katılamasam da kalıbını kullanmıştım kendisi ile ilgili..
    legem sayesinde okuduğum entrysi fena halde yanıldığımı gösterdi..
    o entryi yazan kişinin yazdıklarının çoğuna katılırım..

zamanın dibinden kendisini oylayanlara, zamanın ötesine gönderilen entrylerine bakmasın..
    yazsın da yazsın.. okuyalım.. da okuyalım.. amerika'dan aypon 4 yazısı giren sözlük selebleri de okusun..

eğer bir gün yazarlara maaş verilecekse; zenizedi'ler ilk sıraya konulup yemek + sgk da verilsin..

hiç bir dahli, katkısı, hakkı olmadan sözlük gelirlerine göz dikenlerde benim gibi göt olsun..
  • bugün ve bu sabah tesadüfen rastgeldiğim (!)*, okumalara doyamadığım yazar.

en ciddi konularda en ciddi eleştirileri yaparken hem öğreten hem de gülümseten; keşke daha sık yazsa.

...ve evet acayip şekilde kıskandım bu sayın yazarı. keşke ben de onun kadar güzel yazabilseydim.
hesabın var mı? giriş yap