şükela:  tümü | bugün
  • karaoglana dusman kesilmis cadi kralice.
  • izmit te bir baklavaci.
  • cihangir de bir restoran. eski fotograf cafe nin oldugu yerde.

http://www.zenkaistanbul.com/
  • cihangirde, garanti bankasının yan aralığında, savoya pastanesinin karşı aralığında bulunan mekan. 3-4 aydır düzenli olarak gitmekteyim. yemekleri gayet lezzetli, servisi hızlı, servis elemanları güler yüzlü. ortamdaki müzik insanların birbirlerini duymasını engellemeyecek kadar düşük, müziği duyabileceğiniz kadar yüksek. kahve, içki, kahvaltı - öğle - akşam yemekleri için gidebileceğiniz komple bir mekan olmuş. ayrıca çerezleri çok başarılı :) taksimin kalabalığından kurtulup sakin sakin biranızı yudumlayabilirsiniz.

not: mekanla hiçbir bağım yoktur, gide gele bende bu izlenimleri bıraktı.
  • abi bu mekanın fiyatları şahane menü güzel her şey bol bol ama garsonlarında problem var. adamlar hesabın üstünü getirmiyor. daha önce nadiren başıma geliyordu bu olay ama son 4 gidişimizde hiç para üstü alamadım. zaten garsonlarda bol bahşiş bırakan müşteriler dışındaki kimseyi siklememe huyu var. hayır en son bir tanesi mekanda dolaşan kedilerden birine yolunun üzerinde diye tekme atmaya kalkmıştı, neyse dedim olay çıkarmayayım demiştim. garsonlarının eski olanları değiştirilmedikçe bir daha da uğramayı düşünmüyorum. son zamanlarda bozdu, çok bozdu.
  • geçen gün gittim cihangir'deki bu mekana; beyoğlu'nda masaların kaldırılması sendromu onları da vurmuş; ortadaki masaların çoğunu kaldırmak zorunda kalmışlar. haftasonu olmasına rağmen müşterileri pek azdı bu nedenle.
  • cihangir'in güzel mekanlarından. taksim civarı mekanlardaki müzikten, insan gürültüsünden kafası şişenler için başarılı bir alternatif. sakin sakin sohbet edip, bir şeyler yenip içilebilir. tek olumsuz yanı mekanın kedilerini tekmeleyen itici erkek garsonları.**
  • bozulmuş karaciğer fonksiyonlarımın sebebi olan mekan. seviyoruz.
  • kocaelide kaliteli bir baklavaci
  • 1 küsür senedir müdavimi olduğum, pek sevdiğim mekan.

zaten içinden çıkmadığım için çevrem tarafından sıklıkla eleştirilmeye başladım, birçok arkadaşım "hadi dışarı çıkalım" cümlesini "zenka'ya gidelim" olarak algıladığımı düşünerek titriyor mütemadiyen.

bir mekana ve çalışanlarına kendimi tanıtmayı seviyorum, bulunduğun yeri evin gibi hissedebilmeni sağlıyor. sürekli gittiğin, çalışanlarıyla muhabbet edebildiğin, oturup saatlerce kitap okuyup, bilgisayarında çalışabildiğin, sigara içebildiğin (dışarıda tabii ki), yayıldığı alan geniş, ferah bir mekan bulmak çok zorlaştı artık, özellikle de taksim civarında. herkes sıkış tepiş oturmayı o kadar kanıksamış ki, kimseye rahatsızlık vermiyor bu durum, bense oldukça sıkılmış durumdayım (misalen) asmalımescit'in metrekare başına 4567890 adam düşen kalabalığından. bu mekan benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor, yemek desen menüsü sağlam, içki desen fiyatları taksim/cihangir ortalaması, çalışanları güler yüzlü ve kendileri için katiyen ilgisiz diyemem. yüklü bahşişler bırakmamama rağmen, hiçbir zaman yüklü bahşişler bırakan insanlardan farklı muamele gösterilmedi.

hesap konusunda ise tavsiyem şu olur, aceleniz varsa hesabı masaya istemeyin, kalkıp kasada ödeyin. her türlü daha avantajlı ve yalnızca burası için değil, her mekan için geçerli.

son olarak belirtmeliyim ki, (bkz: bu bir reklam değildir).