şükela:  tümü | bugün
 • 10 numara internet gözlükçüsü
  zennioptical.com
 • gozlugun envai cesidinin cok uygun fiyata satildigi site. cam numaranizi ve burun aralik olcusunu vermek kafi.
 • siparişimi verdikten tam 14 gün sonra gözlüklerim elimdeydi. kargoyu dahil etseniz bile inanılmaz ucuza geliyor. tavsiye ederim.

  kargonun üstünde adres olarak sheqiao village jintan-çin yazıyor. benim almış olduğum gözlüklerin toplam bedeli 80 dolar falandı. gelen faturanın üzerinde ise 40 dolar yazıyor. gümrüklerde sıkıntı olmasın diye böyle bir fatura düzenlemiş olabilirler...

  edit: proforma fatura yollamışlar. faturanın açıklama kısmına da "optik çerçeve örneği" yazmışlar. sanırım bu işi vergiden kaçmak için yapmışlar.
 • çok geç öğrendiğim çinli optikçi.
  istanbul'da çok zor ve ancak 2-3 çeşit bulabildiğim klipsli gözlüklerden onlarca görünce verdim siparişi !
  bakalım ne zaman gelecek ve ne kalitede olacak ?

  inceleme ve tafsilat 15 gün sonra...

  edit 04 ekim 2013

  gözlük geldi.
  27 eylül'de postalamışlar usps ile. oha ! hızlı gelmiş.

  ben, yedek olsun diye 2 tane klips istemiştim, gözlüğün kendi klipsi fiyata dahilmiş meğer...
  3 tane klips oldu ! iyi...uzun yıllar kullanacağız demek.

  an itibariyle denedim, kullanıyorum.
  cuk oturdu ve hiç bir rahatsızlık yok.
  tertemiz, kaplamalı camlar. hafif çerçeve.
  güneşli günler için de polarize camlı klipsler...
  totalde 49 usd

  bundan böyle optikçim zenni sayın okur.

  yüzünüze uygun gözlük ölçülerinizi tam bilmiyorsanız sipariş vermeyin !
  sonra üzülürsünüz.
 • ucuz bir online gözlükçü. amerika'ya olan siparişleri oradaki fabrikadan üretip yollarken, dünyanın diğer yerlerin hong kong'da üretip yolluyorlar. sadece gözlüğümün camına 500 liraya yakın bir para ödeyen biri olarak memnun kaldım diyebilirim. hani bizim gözlükçüler de var ya şu kadar incelttik, anti-uv koyduk bilmem ne, her ekte fiyat katlanıyor falan. işte bu adamlar böyle yapmıyor. yani zaten belirli bir inceltme oranına kadar camlar bedava, anti-reflective ve uv koruması da dahil. derece çok yüksekse inceltmeye biraz daha para veriyorsunuz (benim 7.5 miyop) o da 20 dolar civarı oluyor. bir işte camı oleophobic(yağ sevmeyen) seçebiliyorsunuz 10 dolar fazladan vererek. ama bence kesinlikle çok gereksiz bir özellik. gözlük daha az kirleniyor hakkaten ama temizlemesi gerçekten sıkıntı. ıslak bir mendille bile baya uğraşmanız lazım. bence hiç "anaa bu neymiş lan" diyip alıp masraf yapmayın.

  çerçeveyi oradan sipariş edip buradan da taktırabilirsiniz camları. eğer sadece çerçeve isterseniz yarı fiyat oluyor. benim 1 senedir kullandığım çerçeve soyulmaya başladı mesela, dandikmiş boyası. sanırım malzeme kalitesi çok iyi değil. gerçi bu gözlüğün üstüne bastım, yattım, düşürdüm hiç bir şey olmadı ama dışındaki boya yer yer çıkıp altındaki şeffahımsı plastiği göstermeye başladı. boyanmış değil de direk yapıldığı malzemenin rengine sahip gözlük almak daha mantıklı gibi o yüzden.

  bu arada aldığınız gözlüğün 1 ay garantisi var. 1 ay sonra kendi başına tutuşup yok olsa yenisini istemeyemiyorsunuz. ama dediğim gibi eğer camlarınız pahalıysa yeni çerçeve yarı fiyat.

  sipariş 2-3 hafta içerisinde ulaşıyor. faturada yarı fiyat yazdıkları için gümrükte problem çıkmıyor.

  bir de mesela internette biraz araştırdım sözde bir çok doktor karşı çıkıyormuş internetten gözlük alımına. ilaç sayılırmış gözlük, reçetesiz alınmazmış. aslı yok bunların bence. eğer reçeteniz tamsa (göz bebekleri arası mesafe falan da olması lazım) mis gibi yapıp yolluyor. gözlük kullanan bir arkadaşıma anlattım mesela imkansız dedi. hem miyop hem astigmat olunca gözlükçü çok uğraşıyormuş, arada bir tekrar götürüp ayarını yaptırıyormuş. şimdi böyle bir olay var mı bilmiyorum* ama miyop+astigmat olan gözlüğümü geldiği an taktım ve pırıl pırıldı görüntü.

  olayın ekonomik boyutu da var tabi. benim gibi beş kuruş parası olmayan adamlar 2-3 senede bir, birine domalmak yerine gözlüğünü yurt dışından ucuza alsa ekonomi ne kadar zarar görür? bilmiyorum ama pek de taktığım söylenemez. parasızlıktan aynı gözlüğü 10 kere kaynak yaptırıp kullandığımı, yapıştırıp kullandığımı bilirim. varsın olsun ekonomiye biraz da ben zarar vereyim.
 • numaralı ve polarize gözlük satışı olduğunu gördüğüm internet gözlükçüsü. polarize ve numaralı güneş gözlüğü sipariş eden biri varsa lütfen bi yeşillik yollasın.
 • muayene olur olmaz iki gözlük siparişi vereceğim buradan. yaygınlaşması için de elimden geleni yapacağım. beş misli (abartısız) fiyat çeken yalancı gözlükçüler de internette ağlayıp dursun, beter olsunlar.
 • kaliteli ürünleri olan internet gözlükçüsü.