şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir sözlük yazarı, hoşgelmiş.**
  • neşesinin her daim yerinde olduğunu düşündüğüm, aynı zamanda istanbullu(?) bir yazar. kendisini seviyorum.
  • (bkz: zıpçıktı)

çok güzel bir çiçek türü. küçük küçük soğanları var ve çok çabuk çoğalabiliyor. pembe, beyaz ve sarı renkleri bulunmakta ancak sarı olanını elde etmesi biraz daha zor. o kadar aradım bulamadım. beyaz olanına ağustos yağmuru da deniyor ayrıca... nedeni ise çok basit; ağustosun sonunda mantar gibi bi anda pıt pıt pardon zıp zıp çıkması. zaten ondan zıpçıktı demişler yaa..

pembe olanı da haziran gibi açıyor. sarıyı bilmiyorum ama 3 renginde değişik aylarda açtığını iyi biliyorum.

toprak konusunda ise kum(20%)+bahçe toprağı(20%)+perlit(10%)+humuslu çiçek toprağı*(50%) kafidir. yani toprak geçirgen ama nemi tutabilecek bir cinste olmalı.

çok seviyorum bu çiçeği. sarısını bulabilecek birisi varsa özele davet ediyorum..
  • kısmen birbirimizin tersi olsak da sohbeti hoş, datlı biri. bebekken mavi hırka hediye etmişliğim var kendisine. ''ama bu pembe değil'' diye çok ağlamıştı.
  • takip edilesi, badi yapılası, entryleri ve analizleri detaylı olarak okunası başarılı bir suser. kendisini ve entry'lerini yeni keşfe başladım, sanırım 9/10 mertebesinde hayat tecrübesine sahip ve zor zamanlarında arkadaşlarına güzin ablalık yapma katsayısı normalin üzerinde..
  • erkekleri tamamen çözmüş, tecrübesiz hemcinslerine engin bilgilerini aktarma görevini başarıyla sürdüren bir yazar. *
  • entrylerini özenle yazan yazar.
  • gece gece yarattığı zihin açıcı, saygın ve keyifli tartışma ortamı için teşekkür edilesidir.
  • şimdi işin doğrusunu söylemek gerekirse benim saçmasapan davranışlarıma maruz kalmış olsa da bir yerlerde bilsin ki kitap okumayı ihtimal ettiği zamanlarda başına dikilip zorla kitap okutmaya çalıştığı, her gün şu kadar sayfa oku en azından dediği çocuk aylardır kitapları elinden düşüremiyor ve hiçbir şeyi de bahane etmiyor artık. teşekkürlerim kendisine.
  • kadın biri.