• izmir'de karşıyaka'nın yeni incisi. yerlisinin akbank sokağı olarak bildiği salah birsel sokak'ta, bankanın hemen dibindeki minik bir dükkânda faaliyette. amerika havası solumuş oldukları belli olan iki genç adam işletiyor. (isimlerini öğrenirim bir ara, burayı güncellerim). dilim pizza satıyorlar, bir de içecekler var. ince hamurlu, yedikten sonra mideyi isyan ettirmeyen pizzalardı. dün dört çeşit vardı, hepsinden birer dilim aldım. ton balık ve karideslisi mükemmeldi, bir de bolonezli olan. eve giderken fazla beklemeden paket yaptırmak için ideal. isterseniz dükkân önündeki bir iki masadan birinde de oturup yiyebilirsiniz ama evde televizyon karşısında pizzanın tadı daha fazla çıkıyor bence. nitekim bu gençlerin pizzaları da ev keyfini katlayacak tarzda pizzalar.

özel sipariş alıyorlar mı bilmiyorum. alıştığımız tarzda pizzanı seç, ekstra malzemeleri eklet, yanında patates kola filan çalışmıyorlar. amerika'daki sistemin genelde böyle olduğunu söylediler. "orada da dominos var mesela ama genelde tercih edilen bu tarz yerler." dediler. pratik ve lezzetli bir seçenek sunuyorlar sonuçta. karşıyaka çarşı'ya yolunuz düşerse şiddetle tavsiye ederim.
  • f/p değerlendirmesinde izmir’de daha iyisini bilmediğim pizzacı. karşıyaka çarşıya yolunuz düşmese bile gidip her gün farklı çeşitlerde çıkan pizzaların tadına bakmanızı öneriyorum.
  • enginar kalbi başta olmak üzere sebzelerle hazırladıkları pizzası en iyi 5 listeme kafadan giren yer.
hesabın var mı? giriş yap