şükela:  tümü | bugün
 • kathryn bigelow'un usame bin ladin'in öldürülmesini konu alan yeni filmiymiş. öyle diyorlar. yaşadığımız zaman diliminde, düşünmeye üşenildiği için beynin tezeğe dönüşmesi hastalığından muzdarip insan sayısında yaşanan artış en çok bu sığ yönetmenlere yaradı ya, gel de üzülme.
 • yepyeni mukemmel bir aesop rock parcasi. beat, flow her sey mukemmel.

  http://soundcloud.com/…/04-zero-dark-thirty/s-vfra3
 • kathryn bigelow'un çekimlerine başlanan yeni filmi. vizyon tarihi 19 aralık 2012 olarak gözüküyor. ayrıca white house kathryn bigelow'a tam destek veriyor gibi film için çünkü bin ladin'i indiren ve kimlikleri kimseye açıklanmayan gizemli seal team 6 ile bigelow'u ve kankası, senaristi olan mark boal'a görüşme izni vermişler.

  http://www.imdb.com/news/ni28715230/

  yalnız kadro baya iyi ya. joel edgerton, mark strong, jessica chastain, kyle chandler ve chris pratt var hepsi sağlam oyuncular. bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak.

  bu arada zaten kariyeri warrior ile beraber yükselişe geçen ve the great gatsby'de rol olacak olan joel edgerton bu film ile yine 6 oscarlı bigelow filmi olan the hurt locker ile hayvani bir çıkış yapan jeremy renner gibi patlama yapacak.
 • haklı olarak bir çok kişinin ön yargı ile yaklaştığı film. muhtemelen filmin amerika birleşik devletleri ve amerikan askeri propogandasıyla yüklü olduğu tahmini doğru çıkacak. özellikle abd'ye bir sempati duyulmuyorsa, gitmek için tek sebep savaş filmi/ politik-askeri gerilim filmi izleme isteği olabilir, açıkçası bunun için de daha iyi örnekler bulup, izleyebilirsiniz. mark strong için bile izlenmez bence.
 • amerikan milliyetçi sinemasının son örneklerinden olan kathryn bigelow'un son filmi zero dark thirty. ne denilebilir ki ? the hurt locker ile film şirketlerinin isteğine göre fazlasıyla yanlı ve faşistçe bir film yapıp, büyük bir propaganda ve lobi faaliyetleri sonucunda 2010 yılında iki oscar alan, bir de utanmadan ırak'ta "onuruyla" çarpışan askerlere selam gönderen bu kadın, tüm hızıyla beyin yıkama sekanslarına devam ediyor. sırada 9/11 olaylarını ajite etme, çarpıtma işlemleri; usama bin ladin'i öldürme operasyonunu büyük bir milli gurur ile yansıtacak. kusura bakmayın ama vietnam, kore gazisi emekli amerikalıların bile duygularını sömüremeyecek gibime geliyor.

  sinema sektörünü gizli güçler amerikada televizyondan önce de sonra da çok iyi kullandılar. ve kullanmaya da devam ediyorlar. bu kadın yüksek faşizan duygular ile böyle filmler çekiyor zannedenler iki kez düşünsünler. kimse bu riski k-19 the widowmaker'dan beri bu denli göze almaz. çünkü o kıtanın yarısı artık bu numaraları yemiyor. bu film de zaten o yarıya karşı yapılmış bir propaganda ürünü. ama bigelow'un kendi isteği ve arzuları doğrultusunda değil. hollywood, yozlaştırdığı sinemaya bir de milliyetçi porno türünü ekledi, tebrik ediyorum.
 • ilk fragmanı yayınlanmış.
 • ikinci fragmanı yayınlanmış.
 • turkiye de gosterime "operasyon: bin ladin" olarak girecek. demedi demeyin.
 • fragman ve konu itibariyle yine katrhyn bigelow, yine sonuna kadar militarizm, gırla milliyetçilik. off, yazarken bile sıkıldım.

  ama yine de önyargılı davranmamak adına izleyeceğim. bunu da neden yapacağım bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap