şükela:  tümü | bugün
 • gomorra la serie yapımıyla geçtiğimiz yıllarda bir hayli dikkat çekmiş olan stefano sollima'nin yeni suç projesi.

  imdb
 • ilk fragman geldi; hatta 76. venedik film festivali'nde ilk 2 bölüm için özel gösterim yapıldı. roberto saviano'nun aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, gomorra la serie'nin uluslararası versiyonu olacak bir nevi.

  kitabı okuyanlar bilirler; el chapo'dan, los zetas'a; enrique camarena'dan semyon yudkoviç mogileviç'e kadar geniş bir yelpazede uyuşturucu piyasası ve organize suç örgütleri konu edildiği için senaryonun nasıl ilerleyeceği merak konusu.

  yönetmen koltuğunda yine stefano sollima var, hatta 2. filmini çektiği sicario serisinin havası göze çarpıyor. oyuncu olarak öne çıkan isim de gabriel byrne.
 • 6 mart'ta yayınlanmaya başlayacak yeni amazon prime dizisi.

  fragman.
 • türkçe altyazıları hala piyasada olmayan dizidir.amazon dizilerinin alt yazısı direk dizi çıktıgında düşüyordu piyasaya,türkçe altyazı seçeneği yokmudur amazon'da diye düşündürtmüştür.
 • blutv'nin "yakında" diye duyurusunu yaptığı ancak henüz yayınlamadığı dizi. net tarih verilmemiş.
 • secondigliano maymunlarını özleyenlere sakız gibi uzatarak çektikleri l'immortale boş gelmişti. ov ciru*ciro bulgaristanda bölümü tutunca bi de litvanyada bölümü çekelim demişler de tatsız tuzsuz klişe bi şey ortaya çıkmış.

  zerozerozero'ya biraz temkinli başlasam da ilk sezon sonunda kötü değil diyebiliriz. amazon ve "amerikan" izleyicisine hitap etmek biraz yavanlaştırsa da yine saviano kalitesini görebiliyoruz. bu sefer uyuşturucuyu üreten kartelden, broker ve transferden sorumlu amerikalı şirket sahibine ve avrupadaki alıcılara geniş bir ağı incelemeye almış. don minu ve vampir karakterlerinin işlenişi çok ilginçti. patternlar ve durumlar yer yer gommorra'daki durumları ve çatışmaları da andırıyor. özellikle saviano'nun işlerinde şu kayıtsız acımasızlığı ve "kuralsızlığı" işleyişi -mesela street level genç çocukları askeri eğitime tâbi tutup dönüştürmeleri - takdire şayan.

  "
  i'm talkin' to you; i even like some of you. some of you, i'd like to smash your face. but even if i like you the best, if you got more pussy or more money than me, i want you dead. if one of you becomes my brother, and i make him my equal in the organization, then one thing is clear: he's gonna try to fuck me over. don't think a friend will be forever a friend. i'll be killed by somebody i shared my food with, my sleep, everything. i'll be killed by somebody i ate with, somebody who gave me shelter. i don't know who it'll be or i'd already have eliminated him. but it'll happen. and if he doesn't kill me, he'll betray me.

  rules are rules. and rules are not laws. laws are for cowards. rules are for men. that's why we have rules of honor. rules of honor don't tell you you have to be good, just, upright. rules of honor tell you how to rule. what you have to do to handle people, money, power. rules of honor tell you how to behave if you want to rule, if you want to fuck the guy above you, if you don't want to be fucked by the guy below you. there's no sense explaining them. rules of honor exist, period. they evolved on their own, on and through the blood of every man of honor. how do you choose?"
 • yok mu şunun altyazısına el atacak bir paşa yahu!
 • blutvde yayınlanan, olay örgüsü şimdilik (bir sezon altı bölüm) süper işlenmiş dizidir. özellikle beşinci bölüm tek başına 9/10
 • gomorra la serie'den sonra şimdi başladığım dizi.

  ilk bölüm şu sözlerle başlıyor:

  "aşka mı inanıyorsun?
  aşk biter.

  kalbine mi inanıyorsun?
  kalbin durur.

  ne aşk ne de kalp mi?

  kuku'ya mı inanıyorsun?
  am yani.
  am bile bir süre sonra kurur.

  kadına mı inanıyorsun?
  paran biter bitmez onu ihmal ettiğini söyler.

  çocuklarına mı inanıyorsun?
  para vermeyi bırakır bırakmaz onları sevmediğini söylerler.

  annene mi inanıyorsun?
  ona bakmazsan nankör bir çocuk olduğunu söyler.

  şimdi beni iyi dinle.
  verecek hiçbir şeyin yoksa ne olur?
  hiçbir şeyin kalmazsa?
  artık bir işe yaramazsan?"