şükela:  tümü | bugün
  • şimdi bu ensar'da çocuklara tecavüz edenler ve hırsız islamcılar sırf iman sahibi oldukları için cennete gideceklerse ben o dine inanmıyorum.
  • gerek yok, mumine ayıp olur, burda muminden kastım milletim amna koyacagiz diyip , ayakkabi kutuları ile basılanlar gibi sapkın, düşkün tayfa degil, gercekten inanan hosgorulu, bu yola baş koymamış gonlunu vermiş adam, rasyonel dusunursek haksızlık olur o adama. o yuzden varsa oyle ; komik, ilkel cennet cehennem muhabbeti yerimi inanana veriyorum memnuniyetle.
  • (bkz: sana zerreli cümleler yazdım.) hepsi göte giriyordu sildim.
  • bir ateyiz ölmeden kelimei şaadet getirirse direk cennete gidiyormuş. biraz riskli ama bu daha mantıklı. kendini böyle kandır daha iyi bence.
  • şimdi her insan cehennemden geçecektir. öyle değil mi?
    hepimizin, günahsız sabi gelip gidenin peygamberlerin geçtiği yer neresi? dünya. yani cehennem sonra değil, şimdi. dünya=cehennem. yani sonraya cennetten başka fazla bir seçenek kalmıyor arafta kalmazsa. hadi hayırlı işler.
  • müslüman ol/olma gibi bir durum belirtilmediği için güzel haberdir.
  • zerreyi bugüne kadar hep olumsuz cümlelerde gördüğüm için beni şaşırtmış ve sevinmeme vesile olmuş başlıktır.
  • kur'an'da cehennemden cennete geçişe dair tek ayet bile yoktur.

bu inanç müslümanlar arasında o kadar yerleşmiş ki, mü'minler "ne de olsa sonunda cennete gidecem çekerim cezamı" kafasıyla dünya sikime ahiret taşşağıma bir yaşam tarzı benimsiyorlar.

cennetin ve cehennemin sonsuz olduğunu düşünen, geçiş meçiş olmayacağına inanan bir insanın süreceği hayat ile; eninde sonunda cennete gideceğine inanan insanın süreceği hayat arasında dağlar kadar fark vardır.

ali imran 88 - o lanet içinde sürekli kalacaklardır. ne azap hafifletilecektir onlardan ne de yüzlerine bakılacaktır onların.
    zühruf 74 - suçlular ise cehennem azabının içinde sürekli kalacaklardır.
    araf 36 - ayetlerimizi yalanlayıp onlar karşısında burun kıvıranlara gelince, bunlar ateşin dostlarıdır. sürekli kalacaklardır onun içinde.

edit: "hadis inkârcısı" diyecek trollere peşin notumuzu koyalım (bkz: hadis inkarcılığı/@capetonian)
    edit2: çokça mesaj aldım. şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
  • namussuz serefsiz insanlar cennete gidecek, gunah işlememiş insanlar sadece inançsız olduğu icin ebediyete kadar iskence görecek... sikerim öyle ilahi adaleti!