şükela:  tümü | bugün
 • balgat ceyhun atuf kansu caddesi üzerinde geçtiğimiz aylarda açılan bir künefeci.

  ben böyle bir şey ne gördüm, ne duydum. saat 11 ve su anda kapıda sıra var. pide kuyruğu gibi bir sıra, köşeyi dönmüş. içeri de ufak bir yer değil bu arada.

  künefe olarak peynirli ve kaynaklı olarak çeşitleri var. tatlıdan önce mevsim meyveleri geliyor, bir tabak da fıstık.

  ankara'da yenilebilecek en iyi künefe listesinde ilk üçte. tatlı meraklılarına duyurulur.
 • çılgın kunefeci. ramazan ayında kapısında kuyruk eksik olmuyor. su dakika itibariyle kuyruk aynı uzunlukta devam ediyor.

  künefe sevenlerin denemesini tavsiye ederim.
 • 1 porsiyon künefenin fiyatı 16 -20 lira arası olan yer. porsiyonlar ufak, yanında shot bardağı kadar süt, abdest suyu gibi çayın ücretsiz olduğu, ayrıca yemediğiniz üzüm, erik, kayısı, şeftaliye para ödemek istiyorsanız gidin. künefesi güzel ancak tavsiye etmiyorum.
  neden tercih ediliyor sorusu için iktisadi açıdan;
  (bkz: gösteriş etkisi)
 • inanın bana, evde, buradakinden daha iyi künefe yapabilirsiniz. parasını falan geçtim (aslında geçmedim de, hadi über zenginiz diyelim) bu nasıl künefe abi? ekşi, hamur bir şeyin içine fıstık tepip bunu künefe diye 20 kağıda okutuyorlar.
 • merkezi bursa'da olan, antepliler tarafından açılmış olan, anlata balgat ve etlik' te şubesi olan künefeci. önünde kuyruk oluyor her daim. çok değişik künefeler var menüde. abartılmış bir yer bence. öyle bir etki bırakmadı bende, daha iyilerini ankara'da yedim. ama bir kere gidip deneyebilirsiniz.
 • bizim eve çok yakın olduğundan önünden geçerken hep görüyorum burayı, gerçekten de devamlı bir kalabalık var burada. ilk gördüğümde, künefe yani ne kadar güzel olursa olsun bir tatlı için bu kadar sıra olur mu diye sordum kendi kendime ama cevabını veremedim. şerbetli tatlıları fazla sevmediğim, sadece sütlü tatlıları yediğim için bana çekici gelmiyor belki de. üstte yazıldığı gibi bir de 1 porsiyon künefe 20 liraysa, bir de küçükse vay anam vay babam. olm biz aspava'da gelen mis gibi dondurmalı tel kadayıfı "abi biz şerbetli tatlı sevmiyoruz" diye gönderen adamız. cidden değecekse söyleyin de gidip alayım da bizimkileri sevindireyim bari, onlar künefe sever. daha iyi bir yer var diyorsanız orası da olur, oradan gidip alırız.