• balgat ceyhun atuf kansu caddesi üzerinde geçtiğimiz aylarda açılan bir künefeci.

ben böyle bir şey ne gördüm, ne duydum. saat 11 ve su anda kapıda sıra var. pide kuyruğu gibi bir sıra, köşeyi dönmüş. içeri de ufak bir yer değil bu arada.

künefe olarak peynirli ve kaynaklı olarak çeşitleri var. tatlıdan önce mevsim meyveleri geliyor, bir tabak da fıstık.

ankara'da yenilebilecek en iyi künefe listesinde ilk üçte. tatlı meraklılarına duyurulur.
  • çılgın kunefeci. ramazan ayında kapısında kuyruk eksik olmuyor. su dakika itibariyle kuyruk aynı uzunlukta devam ediyor.

künefe sevenlerin denemesini tavsiye ederim.
  • 1 porsiyon künefenin fiyatı 16 -20 lira arası olan yer. porsiyonlar ufak, yanında shot bardağı kadar süt, abdest suyu gibi çayın ücretsiz olduğu, ayrıca yemediğiniz üzüm, erik, kayısı, şeftaliye para ödemek istiyorsanız gidin. künefesi güzel ancak tavsiye etmiyorum.
    neden tercih ediliyor sorusu için iktisadi açıdan;
    (bkz: gösteriş etkisi)
  • inanın bana, evde, buradakinden daha iyi künefe yapabilirsiniz. parasını falan geçtim (aslında geçmedim de, hadi über zenginiz diyelim) bu nasıl künefe abi? ekşi, hamur bir şeyin içine fıstık tepip bunu künefe diye 20 kağıda okutuyorlar.
  • merkezi bursa'da olan, antepliler tarafından açılmış olan, anlata balgat ve etlik' te şubesi olan künefeci. önünde kuyruk oluyor her daim. çok değişik künefeler var menüde. abartılmış bir yer bence. öyle bir etki bırakmadı bende, daha iyilerini ankara'da yedim. ama bir kere gidip deneyebilirsiniz.
  • bizim eve çok yakın olduğundan önünden geçerken hep görüyorum burayı, gerçekten de devamlı bir kalabalık var burada. ilk gördüğümde, künefe yani ne kadar güzel olursa olsun bir tatlı için bu kadar sıra olur mu diye sordum kendi kendime ama cevabını veremedim. şerbetli tatlıları fazla sevmediğim, sadece sütlü tatlıları yediğim için bana çekici gelmiyor belki de. üstte yazıldığı gibi bir de 1 porsiyon künefe 20 liraysa, bir de küçükse vay anam vay babam. olm biz aspava'da gelen mis gibi dondurmalı tel kadayıfı "abi biz şerbetli tatlı sevmiyoruz" diye gönderen adamız. cidden değecekse söyleyin de gidip alayım da bizimkileri sevindireyim bari, onlar künefe sever. daha iyi bir yer var diyorsanız orası da olur, oradan gidip alırız.
  • künefe sattığını iddia eden bir tatlıcı. arkadaşlarla aşağıeğlencedeki şubesine gittik, gitmez olaydık. künefe diye ne yedirdi bize vicdansız herifler hala hazmedemiyorum. burayı beğenen varsa künefe yediğini iddia etmesin. ayrıca o masadaki kuru kalabalık ne öyle pavyona mı geldik künefeciye mi aq.
  • geçenlerde akşam saatlerinde balgat şubesine gittim. önünde ilginç bir şekilde sıra olduğu doğru. gidip oturduğunuzda hiçbir şey sormadan önce bir kase antep fıstığı getiriyorlar, çalan müzikler sokak arası sünnet düğünü havasında.

sipariş verince erik, havuç (?), elma, armut, üzüm, portakal, mandalina ve nar'dan oluşan bir meyve tabağı geldi önümüze. üstüne cam şişede süt ve küçük shot bardakları. çalışanlar ilgili ve güleryüzlü.

bir porsiyon künefe 17 tl. künefeyi beğendim ama şerbetli tatlılardan çok anlamam, daha iyisi de vardır tabii. biri alınıyor demiş ama meyvelerden, ikram çaylardan falan para alınmıyor. genelde insanlar aynı cadde üzerindeki bir ciğerci/kebapçıdan sonra buraya uğruyorlar görünüşe göre.
  • sekiz çeşit künefe yapan zincir tatlıcıdır. ortalama bir lezzet sunar, tatlıları gösterişli bir sunumla servis eder. sunum şeklinden ve mekanın ambiyansından dolayı da kendinizi pavyondaymış gibi hissedersiniz. fiyatları sundukları aperatif çeşidine göre normal olmakla birlikte ilgi alaka ve hijyen konusunda sınıfta kalmışlardır.
  • künefeyle pek arası olmayan beni bile hayranı yapmış ankara balgat'ta bulunan enfes künefeci.

pek aram olmadığı için ortalama fiyatını bilmiyorum ama buradakinin 1 kişilik porsiyonu 18 lira. fiyat performans oranı bence mükemmel.

gerçekten gecenin kaçı bile olsa yenir. zaten sürekli kalabalık. ilgi alaka benim hoşuma gitti. oraya giderseniz kaymaklı hasır yemenizi tavsiye ederim. peynirli olsun illa diyorsanız da orada porsiyonu 20 lira olan antep fıslıklı special bir şeyi var. isterseniz yarı yarıya bile yaptırabilirsiniz.

gittiğinizde masanıza antep fıstığı, meyve (muz, nar, elma, armut, üzüm, hurma, havuç, nar, erik), şişe süt ve çay ikramı oluyor. ben süt sevmiyorum ama arkadaşımın dediğine göre süt şerbetini iyi kesiyor güzel oluyor.

yakın zamanda batıkente açılacakmış. heyecanla bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap