şükela:  tümü | bugün
 • gaziantep'teki meşhur çingene kızı mozaiğinin de bulunduğu yeni açılan müze.

  bu haftasonu itibariyle açılışı henüz yapılmamıştı, gerek interaktif ekranları, gerek mozaiklerin, ışıklandırmanın ve mimarisinin güzelliği -alt kata bakabilmek, mars heykelinin boşlukta duruşu vb.-, gerek müze dükkanından, çocuk oyun alanına, üst katında çingene kızına özel koridorla geçilen ayrı bölme ayrılmış olmasına, modern yapısı ile gurur duyulacak bir yer olmuş.

  birecik barajının altında kalan antik kentin fotoğraflarını gösterdi de ekrandan görevli, içim acıdı. başta kazılarda emek veren arkeologlar olmak üzere, bü müzenin yapılmasında emeği geçenleri tebrik etmeli...
  çok çok çok beğendim.

  2000 yıl önce yaşamış birinin taşla sanat kılındığını düşünün. öldükten 2000 yıl sonra sonsuzluğa kadar saklanacağı bir müze için bulunmayı bekleyen bir surat düşünün bir mozaikte. o gün bulunsa hepimizin belleklerine müzede yerleşecek ve hep yaşayacak. -mona lisa gibi, venüs gibi vb.- ve o gün her yer su olup sonsuz unutuluşa gömülüyor bir yüz, 2000 yıl önce ölmüş bir insan mesela.. bu ve benzeri şeyler...
 • ntv'deki zaman yolcusu isimli programda an itibariyle gezilen müze. acilen görmek istediğim, çok modern bir müze yapmışlar. emeği geçenlere teşekkür etmek gerek.
 • burun kivirmanin imkansız olduğu bır ihtişama sahiptir.
 • http://video.ntvmsnbc.com/…lcusu-9-temmuz-2011.html adresinden zaman yolcusu programında ahmet yeşiltepe'nin programı izlenebilir, izlenmelidir de!
 • bugün başbakan tarafından resmi açılışının yapılacağı aşağıdaki yazıya konu olan şaheser müze.

  http://kusurbenimimzamdir.blogspot.com/…muzesi.html
 • mimarisi şaheser olmasa da sergilenen eserler için şüphe yoktur.
 • yerinde daha onceden tekel icki fabrikasi bulunurdu. yakinindan gecmeniz kafanizin guzel olmasi icin yeterdi!
 • gaziantep'in ileride ekmeğini çokça yiyeceği mitoloji gösteri merkezi. ayrıca louvre müzesi'nin prezantabl pazarlama elemanı hanım kızı* idol gören roman kızımız buraya bayağı ziyaretçi getirecektir.

  (bkz: çingene kızı)
 • restorasyon çalışmalarının ilk gününden bitiş gününe kadar her anını doya doya yaşama ve müzenin teşhirini yapma şerefine nail olmuş şanslı bir kaç kişiden sadece bir tanesiyim. içeriye girdiğiniz andan itibaren sizi kendine çeken mistik atmosferi, sergilenen eserlerin eşsizliği ve müze binasının tarihi ipek yolunun üzerinde bulunması gibi görülmesi için bir çok yeterli sebebi olan müze.
 • müzzeyi dolaşıyorum, meşhur çingene kızını gördük, dışarı çıkıp diğer eserlere göz gezdiriyoruz. tam o sırada bir görevliyle konuşuyoruz.

  ben: mozaikler mi getirilmiş yoksa zeminle birlikte mozaikler mi
  görevli: yok zeminle birlikte
  ben: hım, güzelmiş
  görevle: öyle abi, bizimkiler hamam, han gibi insanlığa faydalı işlerle uğraşırken bunlar paso alem paso alem
  ben: ?*^&&&, nası yani,
  görevli: yürü bak resimlere anlarsın.

  artık müze gezimden bir şey anlamadım, her fotoğraf (afrodidin doğuşu misal) akılma fantazi alem getirdi, gülmekten kendimi alamadım ki, müzenin tadı çıksın. ama sonra düşündüm, haklıydı adam. helal olsun.

hesabın var mı? giriş yap