şükela:  tümü | bugün
 • zamanında kafir ve ateist yunanlı olarak suçlanmış ve öldürülmüş yunanlıdır. zeus baş tanrıdır, olimpos dağı'nın hakimidir diğer tanrılar onun yardımcısıdır. götü boklu peseidon'u bile eleştirmek ne haddine iken zeus'u inkar etmek tamamen yapılabilecek en büyük hatadır. bu hatanın bedeli ise antik yunan'lı vatansever' ler tarafından idam edilmektir.

  özellikle ibadet zamanı tapınağa gitmemeler, tanrılara yemek bırakmamalar, tapınak rahibeleri ile ilişkiye girmemeler, tanrılar adına kurban kesmemeler gibi çıkıntılıklar dine hakaret ve küfürdür. inanmıyorsan bile saygı duymak zorundasın. antik yunanlı'ların kutsalı ile dalga geçtiysen vay haline.

  daha neler neler, iyisi o günleri atlattık, insanlık ilerledi falan yoksa ne halde olurduk şimdi.

  not: yarı tanrı,babadan torpilli, taşşağına kadar kaslı herkul'u savunmayın sakın, kratos adamsın koçum
 • aklı başında, saçmalıklara prim vermeyen yunanlıdır. dayak yiyen, kandırılan, sürgün edilen, ondan bundan çocuk peydahlayan tanrı'mı olur?
 • zeus gibi adamın hası bir tanrıyı reddetmek suretiyle başımıza tek tanrili dinlerin musallat olmasında parmağı olmasından ötürü sopanın budaklısıni hak eden antik yunanlı.
  lan alemin kralı içkisi sigarasi karı kız ayağı olan bi tanrı bulmuşsun işte ne kurcaliyosun pezevenk.
  alemci adamdan zarar mı gelir, herif kendi aleminde işte ne karıştırıyosun, al bak, iyi mi oldu şimdi.
  (bkz: ahirette göte girecek entryler)
 • firtinalari kimin yarattigini aciklamasi gereken yunanlidir.

  yani sparta'nin bile krali varsa, koskoca evren'in basinda da birisinin olmasi gerekmez mi? mantiken de nasil bir kral sehrin en yuksek tepesine saray kuruyorsa, bastaki tanrinin da en yuksek dagda oturmasi beklenir.

  not: (bkz: istanbul'un koruyucu tanrisinin poseidon olmasi)