1. arabayla alacağım panpamı 5 dakika erken aşağı indirerek yağmurda ıslanmasını sağlamak, gelen telefondaki küfürleri duymaktan uber keyif almak. her seferinde de yiyor gerizekalı ahaha.
  2. çocukken sahip olunan sanal hayvanı * döverek patlatmak.

peşinen edit 1: evet çok dövünce şişerek patlıyordu o hayvancık.
    peşinen edit 2: çocukların oynadığı bir oyuncağa dayak özelliği neden eklenir ki?
    peşinen edit 3: bir hayvan neden dayak yiyerek şişer ve patlar?
    peşinen edit 4: babam bu kadar güzel pasta yapmayı nereden öğrendi?
  3. anne kişisi bilumum hamur işlerinden yapmaktadır. malzemeleri kapta bir güzel karıştırırken vci' a un eklemesini söyler. vci annesini kırmayıp unu eklerken bir anda elini paketin içinde bulur. henüz ne olduğunu idrak edemeden, çıplak tenine değen unun yumuşaklığı karşısında savunmasız kalmıştır, söylenen hiçbir şeyi duyamaz olmuştur. neyse ki annenin, 'ne yapıyorsun orda eşek sıpası' moduna beş kala beyin rasyonalitesini yeniden kazanmıştır.

bu da böyle bir çocukluk anısı işte.
  4. dudakta çıkan uçuk, ufak yara benzeri şeylere tuz döküp acıtmak ve deri koruyucu bir katman salgılayıncaya kadar o acıya dayanmaya çalışmak
  5. banyo yaptıktan sonra bir süre bornozla oturmak.
  6. duştan çıkmadan son 10 saniye soğuk suyu açmak. *
    böylece çıkınca uykulu da olmuyorum. çok zekiyim. evet.
  7. koşarak yetişmeye çalışan birisi için ıslıkla minibüs/otobüs durdurmak.
  8. kapıyı çaldıktan sonra kapı dürbününü parmağımla kapatmak.
    göremesinler, kim o diye bir daha sorsunlar, noluyo ya diyip kapıyı açsınlar, beni görüp hee sen miydin desinler..
  9. sınav yaparken sonuna doğru "son 5 dakika", "son 3 dakika" gibi uyarılar yapıp öğrencilerimin yüzlerini izlemek..
  10. muhtemelen burada birkaç tanesinin yazdığı, sadece şimdi aklıma gelen bir tanesinin korkutmak olduğu sapıklıklarım.

evet, net olarak sapıkça bir zevk alıyorum. bahsettiğim şey kafaya kesi kağıdı geçirip "böö" demek değil tabii ki. eşek şakaları ya da basit sözler, fiziksel herhangi bir şeyden bahsetmiyorum. bahsettiğim eylem tam olarak karşımdakinin beyin kıvrımlarını keşfe çıkmak. biraz tanıdıktan sonra onu düşüncelere sevk edecek, acı verecek konulardan bahsedip, kafasını karıştıracak cümleler kurup, neden korktuğunu anlamadan korkmasını sağlamak. en sevmediği, sakladığı korkularıyla onu yüz yüze bırakmak.

ama bu gaddarlık değil, aslında bir nevi iyilik; çünkü insan kendi korkularıyla oynamayı ne kadar iyi öğrenirse, karşı tarafın eline o kadar az koz verir. bana göre mühim olan korkuları yenmek, unutmak, atlatmak değil; onlarla oynamayı öğrenmek.

ben bunu kendime de yapıyorum bazen; inatla korktuğum şeyleri düşünüyorum, sonra daha çok korkuyorum, ürperiyorum, geçmiyor, beynimi kemiriyor; sonra tabii bu saplantılı fikirlerden kurtulmaya çalışıyorum o ayrı, ve belki dediğim gibi kendime de bir iyilik bu yaptığım.
    güzel, zevkli bir sapıklık; bir çoğundan sadece biri.

zevk alınan ufak sapıklıklar hakkında bilgi verin