• aylıkçı bankamatikçiler gg
  • torpille işe gelip, hiç bir şeye yaramayan; devlete zarar ziyan olan adamların işten çıkarılmasıdır efendim.
  • sırf ak partili olduğu için işe alınanlar, elbette sırf ak partili olduğu için de kovulabilmelidir. sadece adana belediyesi için demiyorum, devletin tüm kurumları için geçerli olmalı bu kural.

çalıştığım kuruma gün aşırı kpss'siz, mülakatsız sırf torpil üzerinden adamlar alınıyor. bu gelenler sadece memurlukla yetinmiyor, 88 doğumlu adam müdür, 87 doğumlu adam daire başkanı oluyor. gün olup devran döndüğünde bu adamlara dokunulmasın mı şimdi? ben kpss'den 89 puan aldım, mesleki sınavı geçtim, dil yeterliliğini verdim, mülakatı geçtim, üç sene sonunda tez yazıp uzman oldum. adamlar sırf akp gençlik kolları üyeleri diye açıktan atanıyor, müdür başkan oluyor, makam arabaları 15000 lira maaşlar ve bir sürü ek gelirler alıyorlar. adaletini zihniyetini sevdiklerimin sizi, adalet varsa bu dünyada, bir allah varsa bir gün siktirip gideceksiniz...
  • aslında bu tanıdıkla, torpille, haram şekilde işe yerleştirilen ve işe gelip gitmeyen "bankamatik personeli" için yapılması gereken, onlardan aldığı maaşların faiziyle iadesini istemektir.

avrupa'da amerika'da olsa böyle olurdu.

ancak o zaman zarar eden belediyeler tekrar kâra geçebilir.
  • evden oturup atm'den posta çeken güruh rahatsız.
  • demek ki işe yaramıyorlarmış. çok iyi olmuş. takdir ettim. darısı ankara ve istanbul'un başına.
  • mhplileri üzmüştür. son yıllarda sözlü sayesinde adana’nın mhp köylüleri vasıfları yokken belediyede işe girmişlerdi.
  • konu hortlatmak gibi olacak ama yavaş yavaş açıklanmaya başlamışlar. adamlar azerbaycan'dan bankamatik memuru olmuşlar. adana'yı düşünemiyorum.

http://www.adana.bel.tr/…ankamatikci-tespit-edildi/
  • iki bayram arası düğün, iki seçim arası personel alımı olmaz derler erenler.
  • adana büyükşehir belediyesinde çalışan kişi sayısı 16.000 idi. şu an 14.700. 1300 kişi işten çıkarılmış. ki bu entry girildiğinde henüz 600 kişi işten çıkarılmıştı.
    peki işten çıkarılan kişiler kimler?
    geçmiş mhp döneminde tanıdık referansıyla ya hiç işe gelmeyen ya da gelse de çay kahve içip, sohbet eden, herhangi görevi olmayan kişiler.
    ne yapsaydı zeydan karalar? halkın parasını bu kişilere vermeye devam mı etseydi?
    ayrıca hala 3500 personel fazlalığı var.
    adana büyükşehir belediyesi aynı hizmeti 3500 az personelle yine yapabilecek durumda.
    3500 kişinin maaşı ortalama 10 milyon tl yapar 1 ayda.
    her ay 4 okul inşa etmeye bedel bir rakam bu.
    çamur at izi kalsın yapmak yerine, halkın menfaatini düşünen herkesin, bu soygunu durduran bir başkana destek vermek gerekmez mi?
hesabın var mı? giriş yap