• cümbüşü bulan adam.
  • tum cumbuslerin uzerinde cepecevre yazar zeynel abidin cumbus istanbul diye.
  • portakal kasasına tel takıp klasik gitar diye satmasıyla da ünlüdür.
  • unkapani-zeyrek arasi, bir sürü cümbüs saticisi mevcut ki, cogunlukla, ünlü müzisyen zeynel abidinin bir icadi, istanbul sazi cümbüş satıyorlar, cümbüşü yanında mandolin, banco, keman, tanbur, baglama , ve ud gibi kimi telli sazlar da sunuluyor. ayrica, zeynel abidin ustad, soyadi kanunu cikinca, cümbüş soyismini almistir. (bkz: zeynel abidin)
  • zamaninda sishane'de bir pasaj'in icinde vurmali calgilar imal eden bir atolyesi olan kisi.
    simdilerde hala aktifmi bilmiyorum.
    hangi dugun salonuna giderseniz gidin, cumbus marka davullari gormeniz mumkundu.
  • unkapanı'ndaki bu müzik mağazasında (hala var mı bilmiyorum) aynı markaya sahip ucuz davul takımı bulmak da mümkündü. her ne kadar ucuz ve vasat kaliteli olsa da davula heves edip de almaya parası olmayan nice liseli gençlerin davul öğrenmek için bagetlerle tencere ve tavalara vurmak yerine harbici trampet, alto ve zillere vurma fırsatı yakalaması bakımından ve davuldaki ilk numaralarını öğrenmeleri bakımından önemli bir misyona sahiptir zeynel abidin cümbüş..
  • 1881 üsküp dogumlu saz sanatçısı.
    udu ses bakımından güçlendirmek amacıyla cümbüşü üretmiş ve bu çalgıyla bir çok yerde ödüller almıştır. küçük yaşlarda saz yapımını öğrendiği ifade edilen cümbüş’ün, 1947 senesinde öldüğü defterimde not edilmiş olarak duruyor.
  • fethi cümbüş ve cemal cümbüş adında iki oğlu olmuştur.
    büyük oğul fethi cümbüş dükkanı devralıp işletirken küçük oğul cemal cümbüş müzik icra etmek yolunu seçmiştir.
  • en fonksiyonel muzik aletlerinden birini yapan insandır.öyle ki alimünyum tencere sanılabilecek tekne kısmı sap ksmından bir vida hareketiyle kolayca ayrılabilmekte vurmalı olarak kullanılabilmektedir.ha ben telleri sapı falan çıkarmadan çalarım diyorsanız o da sizin bileceginiz istir.yay ile calan insanları da takdir ediyoruz.nitekim beklenenin aksine gayet iyi sonuçlar verebiliyor yayla da cumbusumuz.iste boyle cumbusten oluşabilecek 3 kişilik bir orketra dahi kurulabilecek bir calgı yapan yuce insan.
  • vakti zamanında annemin gün paralarını caldırarak bana portakal kasası gorunumlu gitar iteleyen muzik dukkanın ismi
hesabın var mı? giriş yap