şükela:  tümü | bugün
 • klişe olacak ama, hakkında bu kadar az yazılması calib-i dikkat olmakla birlikte bizim açımızdan sevindiricidir de. o icra etsin, biz kitap okuyalım, çalışalım, uyuyalım, yaşayalım vesselam.
 • hüzün, yalnızlık, aşk... duygular dile geliyor güzel yüreğinden, bize de hüznün tadını çıkarmak kalıyor. o hep icrâ etsin, biz dinleyelim. tükenmeyin lûtfen.
 • ud icrasında ve eğitiminde şimdiden ünü türkiye'de hatta dünya çapında yayılmaya başlayan sanatçı ve eğitimci. yurdal tokcan'ın terbiyesinden geçmiş, sanatı emek üzerine kurulu, bulunduğu yere çabalayarak gelmiş ve öğrencilerine hocası yurdal tokcan'dan öğrendiği ve kendisinin zenginleştirdiği eğitim metoduyla, aynı özveriyle ders veren kişi .( ara ara instagram hesabından eğitim videoları da paylaşmaktadır. @zeyneldemirtas ) eğitim metodunda yaptığı öyle bir şeydir ki önce emeklemeyi, sonra adım atmayı, sonra yürümeyi ve ve sonra da koşmayı sabırla öğretir. ud'a teknik egzersizlerle hakim olmayı, bununla birlikte enstrümanla bağ kurmayı öğretir. sizi öyle sağlam bir eğitim süzgecinden geçirir ki, zamanı geldiğinde sizler zaten başkasına gerek kalmadan (eğer kendinizi duygu yönünden de geliştirmişseniz) istediğiniz parçaları istediğiniz şiirsellikte çalmaya başlarsınız.

  ayrıca ilk bestesi a'raf için bir tık
 • öğrencisi olmakla gurur duyduğum, disiplininden asla taviz vermeyen, yeri geldiği zaman sert bir şekilde uyaran; verdiği akademik eğitimle beraber yolunda yolcusu olmaktan geri adım atmak istemediğim kıymetli hocamız. derste bazen parmaklarından akan notalarla şiir yazıyor. kendisinin de söylediği gibi "ud'da bir eser icra etmek istediğiniz zaman söyleyecek bir şeyiniz olmalı."
 • avenue noir'in ekim 2018 sayısındaki röportajında ud'a nasıl başladığını anlatan udi. belki "ya ben bir enstrüman çalmak istiyorum ama ne?" diyenlere fikir verir. :)

  (bkz: şimdi değilse ne zaman)

  röportaj için: http://www.zeyneldemirtas.com.tr/…enoirroportaj.pdf
 • istanbul bilgi üniversitesi iletişim fakültesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu akustikmasa'da samimi bir müzik söyleşisi yapmış, kulakların ve kalbin pasını söküp atmıştır. klasikçilerin tutuculuğunu kırmaya çalışan ud'da kendine has tarzı olan bu adamda iş var. takip edin bence.

  https://www.youtube.com/watch?v=uxrujybmtni
 • udu ile gönüllere dokunan bir udi. huşû ile dinliyoruz kendisini.
 • kendisi şuan konuştuğum değerli bir insan. şu performansı da dinlemenizi öneririm
 • kendisini tanımam ancak bu zamanda ud çalan insana saygım sonsuz.