şükela:  tümü | bugün
  • çok kötü bir isim gerçekten. izlemeden yarisinda çiktim.

e: "zeynep" ismi için bir zaman öncesine kadar buralarda koşturan olumsuz entryler üzerine girilmişti. sebepsiz; birden şahane bir isim olduğu kanısına varılmış, o güzelim entryler silinmiş.. bana "ulan bu entry ne iş?" diye sorularla gelmeyin. eltim kızıyor..
  • sevgili eşim.
    3 farklı modda çalışıyor.

zeyno mode: böyle sevecen, sevimli, sempatik vs. zeynep

zeynep mode: durgun, rasyonel, seviyeli hareketler.

zeyna mode: mümkünse eve gitmemek lazım..
  • türkçedeki en güzel kız çocuğu, en güzel genç kız, en güzel kadın, en güzel yaşlı teyze ismidir. bir kadının tüm yaşlarında kendisine yakışacak bir isimdir; ayrıca, kabala'ya inananlar için bir notumuz olacak: hiperaktivite nedenidir.
  • bir dilde mutlaka "sürekli özlenen" demektir.
  • kanımca en seksi isimlerden biridir.

ortada bulunan "y" ve "n" harfi, kelimeyi yumuşatıyor ve ardından gelen ince sesli "e" harfi aynı tarzı sürdürme eğilimindeyken, finali yapan "p" harfi, dudaklarda bir zorlama ve ani duruş oluşturur.

işte bu zıtlık, birçok çağrışıma gebedir. *
  • zeynep. 17 günlük bir insan yavrusu. başka bir diyardan kopup geldiği öyle belli her halinden. uyuyor mütemadiyen. uyurken gülümsüyor. melekler güldürürmüş derler. bu dünyaya ait değil zeynep. buraların yabancısı. incecik parmakları, avuçları sımsıkı kapalı. teni pamuk gibi, kokusu cennet. gözlerini açıyor zeynep. gördüğü ben miyim? bilmiyorum.
    sen biliyor musun zeynep? nesin sen, neredesin? öğreneceksin zeynep. bilgilerin en yücesi, en güzeli seninle olsun. bileceksin zeynep. bilmek yanmaktır, onu da belleyeceksin. öyle güzelsin zeynep... bildiğim ve bilmediğim en güzel duaları fısıldamak istiyorum kulağına.
    kucağıma alıyorum onu, yüzüne bakıyorum. ağlamak istiyorum. niye? onu da bilmiyorum. arınmak gibi zeynep. affedilmek gibi. tüm günahları geride bırakıp, kurtulmak tövbelerle. yeniden başlamak gibi. mucize zeynep. ufacık. serçe kuşu gibi kucağımda.
    ah zeynep. öyle masumsun. büyüyeceksin. türküler söylenmiş adına. vakti gelince dinleyeceksin; zeynep bu güzellik var mı soyunda? şimdi sen uyu zeynep. senin gibi kıymetlilere söylenmiş ninnilerle uyu. uyu da adınla büyü zeynep.
  • erkan ogur'un da yorumladigi bir türküdür.

bünyede bir bunalim hali,bir parçacik da alkol varsa "hah iyice sik ebemi"dir.
  • uzun yıllar edindiğim izlenimlerden sonra tüm erkeklerin kız çocukları olursa bu ismi vermek istedikleri görülmüştür.
    başka bir deyişle erkekler arasında en popüler bayan ismi
  • 2 gün önce dünyaya gelen güzel kızımızın ismi...
  • memleket havası gibi, dört mevsim, yedi dağ gibi bir isim. tanıdık, bildik, yakın.