• çok kötü bir isim gerçekten. izlemeden yarisinda çiktim.

e: "zeynep" ismi için bir zaman öncesine kadar buralarda koşturan olumsuz entryler üzerine girilmişti. sebepsiz; birden şahane bir isim olduğu kanısına varılmış, o güzelim entryler silinmiş.. bana "ulan bu entry ne iş?" diye sorularla gelmeyin. eltim kızıyor..
  • sevgili eşim.
    3 farklı modda çalışıyor.

zeyno mode: böyle sevecen, sevimli, sempatik vs. zeynep

zeynep mode: durgun, rasyonel, seviyeli hareketler.

zeyna mode: mümkünse eve gitmemek lazım..
  • bir dilde mutlaka "sürekli özlenen" demektir.
  • türkçedeki en güzel kız çocuğu, en güzel genç kız, en güzel kadın, en güzel yaşlı teyze ismidir. bir kadının tüm yaşlarında kendisine yakışacak bir isimdir; ayrıca, kabala'ya inananlar için bir notumuz olacak: hiperaktivite nedenidir.
  • kanımca en seksi isimlerden biridir.

ortada bulunan "y" ve "n" harfi, kelimeyi yumuşatıyor ve ardından gelen ince sesli "e" harfi aynı tarzı sürdürme eğilimindeyken, finali yapan "p" harfi, dudaklarda bir zorlama ve ani duruş oluşturur.

işte bu zıtlık, birçok çağrışıma gebedir. *
  • zeynep. 17 günlük bir insan yavrusu. başka bir diyardan kopup geldiği öyle belli her halinden. uyuyor mütemadiyen. uyurken gülümsüyor. melekler güldürürmüş derler. bu dünyaya ait değil zeynep. buraların yabancısı. incecik parmakları, avuçları sımsıkı kapalı. teni pamuk gibi, kokusu cennet. gözlerini açıyor zeynep. gördüğü ben miyim? bilmiyorum.
    sen biliyor musun zeynep? nesin sen, neredesin? öğreneceksin zeynep. bilgilerin en yücesi, en güzeli seninle olsun. bileceksin zeynep. bilmek yanmaktır, onu da belleyeceksin. öyle güzelsin zeynep... bildiğim ve bilmediğim en güzel duaları fısıldamak istiyorum kulağına.
    kucağıma alıyorum onu, yüzüne bakıyorum. ağlamak istiyorum. niye? onu da bilmiyorum. arınmak gibi zeynep. affedilmek gibi. tüm günahları geride bırakıp, kurtulmak tövbelerle. yeniden başlamak gibi. mucize zeynep. ufacık. serçe kuşu gibi kucağımda.
    ah zeynep. öyle masumsun. büyüyeceksin. türküler söylenmiş adına. vakti gelince dinleyeceksin; zeynep bu güzellik var mı soyunda? şimdi sen uyu zeynep. senin gibi kıymetlilere söylenmiş ninnilerle uyu. uyu da adınla büyü zeynep.
  • erkan ogur'un da yorumladigi bir türküdür.

bünyede bir bunalim hali,bir parçacik da alkol varsa "hah iyice sik ebemi"dir.
  • doğumgünü kızıdır, kızımdır.

koyu kahverenginin esasen yıldızların rengi olduğunu bana öğreten kızım... bugün 17 yaşına girdin artık; tam 17 sene önce yine bir çarşamba günü aldım seni kucağıma.
    biliyor musun, tam o an dünya durdu, her yer sessizliğe gömüldü ya da ben duymadım ve görmedim başka hiç bir şeyi. sadece sen vardın, sadece senin bilincindeydim. ömrümde ilk kez kendimi unuttuğum bir andı o ve tekrar kendimi hatırlamak istemedim de...

koyunun en koyusu kahverengi gözlü kızım, kahverengisinde kaybolduğum, gözleri yıldızların rengidir dediğim kızım... rabbin hikmetinden sual olmaz; ama hayatıma girdiğin ilk andan beri hep düşündüm "acaba ne sevap işledim de, rabbim bana senin annen olmayı nasip etti?" bunun tek açıklaması budur diye düşündüm hep. muhakkak ben bir hayır işledim, rab katında bir güzellik yaptım ki sen girdin hayatıma. yoksa mümkün değil, senin kadar güzelini ben haketmiyordum hiç.

her iki ismiyle de müsemma kızım... zeynep isminle ne kadar değerli taş, mücevher varsa kalbinde onları taşıyansın. diğer isminle ise yüzeyde sakin, derinlerde coşkun akan, gittiği yerlere serinliği, bereketi götüren tanıdığım en güçlü ruha sahip olansın. dedim ya, isimlerinle müsemma kızım...

bir sürü şey var: sana yazılacak, sana armağan edilecek, sana söylenecek bir sürü şey. ama benim dilim lâl olmuş kuzum, ruhum sakîn, kalbim sinmiş.
    vakit artık senin vaktindir, sen yaşayacak, anlatacak ve hissedeceksin. sıra sende artık.
    zaten sanki ne söyleyeceksem, daha önce söylenmiş, duyulmuş, hissedilmiş gibi geliyor. sanki yeryüzünde kelimeye dökülmemiş bir şey kalmadı gibi geliyor; oysa sana hislerimi hiç bir kelime tam ifade edemez. benim kelimelerim buraya kadarmış, şimdi senin kelimelerinin vaktidir ve her gün yeni kelimeler keşfedişini görüyorum. gülümsetiyor bu beni...

sen büyürken seni seyrettim, her halîn beni hayretten hayrete sürükledi. sana demiştim ya hani, "biz birlikte büyüyeceğiz.." diye. sen gözümün önünde büyüdün de, zaman nasıl uçup gitti anlayamadım ve sevdim seni her geçen an, bir önceki andan daha fazla ve daha fazla kuzum...
    iyi ki doğdun. rabbime hamdolsun seni bana nasip ettiği için, tüm her şey için sana teşekkür ederim, iyi ki kızım oldun...
    yaşam seninle gökkuşağı gibi renklendi.
    bazen açık ve ferah renkler vardı hayatımızda, bazen koyu ve iç karartıcı.
    ama hepsi sendendi ya çenesi gamzelim, ondan hepsi kabulüm oldu.
    ben seninle her rengi sevdim kömür gözlüm.

seni seviyorum meleğim.
  • uzun yıllar edindiğim izlenimlerden sonra tüm erkeklerin kız çocukları olursa bu ismi vermek istedikleri görülmüştür.
    başka bir deyişle erkekler arasında en popüler bayan ismi
  • 2 gün önce dünyaya gelen güzel kızımızın ismi...
hesabın var mı? giriş yap