şükela:  tümü | bugün
  • 2 temmuz 1993 yılında sivas'ta katledilen* büyük şair metin altıok'un kızı. kendisi reklamcıdır. ayrıca metin altıok şiir ödülünü düzenler.

zülfü livaneli'nin zeynep'in yüreği başlıklı yazısı için:

http://haber.gazetevatan.com/…37&categoryid=4&wid=5
  • metin altiok ve füsun akatli'nin kizidir. yildiz izi isimli kitabi cikmistir. kitabinda, annesini, babasini ve cocuklugundan beri tanidigi, hayatini renklendiren sanat ve edebiyat camiasindaki isimleri anlatiyor (bilge karasu, tomris uyar, ruhi su, güzin-abidin dino, selim ileri gibi)
  • sivas katliamı ile ilgili yaptığı açıklamalar "sakıncalı" bulunarak doğuş üniversitesi'nden kovulmuştur.

http://www.yesilgazete.org/…okun-kizi-isinden-oldu/
  • hükümet yanlısı üniversite görünümlü medrese tarafından işine son verilmiş, rahmetli metin altıok abimizin kızı.

belki bu satırları okur. burdan diyeceğim şudur ki, bu memlekette zor olan insan olmak ablacığım. dik durmak insan gibi. birilerine yaltaklanmamak, birilerine şirin gözükmek için türlü şarlatanlıklar yapmamak. seni kovan "okul" görünümlü yer, bir aydınlanma merkezi değil, para merkeziymiş. birilerine sevimli gözükme yeriymiş.
  • babasinin olum yildonumunde kendisine sohret pesinde diye camur (hayir hayir, bildiginiz bok) atmaya calisanlarin, dogus universitesinin babasinin faillerinin cezalandirilmasini istedigi icin isine son vermesi konusunda ne kulp bulacaklarini merak eden kadindir.

efendim televizyona cikmis zeynep altiok sivas katliaminin yildonumunde de, ajitasyonmus da, oymus buymus. zeynep altiok'un babasi canli canli yakildi sivas'ta, sonra da babasinin katillerinden birinin (guya aranip bulunamayan faillerinden birinin) bu ulkede hem ehliyet aldigi hem gayet evlenebildigi ortaya cikti. sonra bu katillerin ismi babasinin ismiyle "insani nedenlerden dolayi" ayni plakaya yazildi. sonra zeynep adalet arayinca ajitasyon yapiyor dendi. adalet istedigi icin isine son verildi. bilginize.

ayrica not: o failler, canli insanlari yakmaktan degil duzen degistirmeye calismaktan ve huzur bozmaktan yargilaniyor. haberiniz olsun. bi oturun dusunun.

not not: bu ulkede hicbirsey garanti degil. birgun sizin babaniz da akliniza gelmeyen bir yontemle hayatinizdan cekip alinabilir.
  • sayın altıok'un işten çıkarılması medyada yer bulunca jet hızıyla bi' açıklama yapmış doğuş üniversitesi. olayın eğitimdeki(tabi onlar kurum demiş, verimlilik arttırma demiş, orası üniversiteydi yanılmıyorsam) kaliteyi arttırmak olduğunu ve sadece sayın altıok ablamızın değil onun gibi bi' kaç(kaç?) kişinin daha işten çıkarıldığını söylüyorlar açıklamada. bi' de ''bunun aksini yazan-yayınlayan, kuruma zarar veren-verecek olan medya kuruluşlarına gerekli yasal işlemleri gösteririz'' demişler. bak sen şu işe.

şöyle bi' sonuç çıkardım ben: kurumsal iletişimden sorumlu sayın altıok, gerek resmi gerek özel-yatırımcılar için somurtkan ve iştah kapayıcı. güleryüzlü ve esnek(?) olması gerekirken halen 18 yıl öncesinin matemini tutuyor. oysa bulunduğu şirket ay pardon üniversite bağlamında geleceğe ve yeniye bakmalıydı.

iletişim biriminden böylesi bi' tip işten çıkarıldığına göre artık doğuş üniversitesi'nin önü açılmıştır arkadaş. bundan kelli yale, oxford işte efendime söyleyeyim sorbonne gibi şirketlerle ay pardon çok özür diliyorum üniversitelerle kafa kafaya gider. türk bilimine yaptıkları katkılardan ötürü burdan teşekkür ediyorum kendilerine.
  • yaptıkları iş sonucu (zeynep altıok'u işten çıkarmak) ortaya çıkan halka ilişkiler rezaletine bakılınca şirketlerindeki... pardon üniversitelerindeki verimi arttırmak için yapmaları gereken son şeyin kurumsal iletişim uzmanını işten çıkarmak olduğu anlaşılan tekkenin (pardon, üniversiteydi hep karıştırıyorum) eski çalışanıdır.

hayır eğer bu işten çıkarmanın sebebi gerçekten verimlilik arttırımı (karlılık okuyunuz) ise bu kararı alırken "len ne işimiz olur bizim kurumsal iletişimle" falan gibi bir sebepten budamaya zeynep hanımdan başlayan salak yöneticinin bu patlayan halkla ilişkiler kabusundan sonra ne düşündüğünü çok merak ediyorum.