şükela:  tümü | bugün
 • 2 temmuz 1993 yılında sivas'ta katledilen* büyük şair metin altıok'un kızı. kendisi reklamcıdır. ayrıca metin altıok şiir ödülünü düzenler.

  zülfü livaneli'nin zeynep'in yüreği başlıklı yazısı için:

  http://haber.gazetevatan.com/…37&categoryid=4&wid=5
 • metin altiok ve füsun akatli'nin kizidir. yildiz izi isimli kitabi cikmistir. kitabinda, annesini, babasini ve cocuklugundan beri tanidigi, hayatini renklendiren sanat ve edebiyat camiasindaki isimleri anlatiyor (bilge karasu, tomris uyar, ruhi su, güzin-abidin dino, selim ileri gibi)
 • sivas katliamı ile ilgili yaptığı açıklamalar "sakıncalı" bulunarak doğuş üniversitesi'nden kovulmuştur.

  http://www.yesilgazete.org/…okun-kizi-isinden-oldu/
 • hükümet yanlısı üniversite görünümlü medrese tarafından işine son verilmiş, rahmetli metin altıok abimizin kızı.

  belki bu satırları okur. burdan diyeceğim şudur ki, bu memlekette zor olan insan olmak ablacığım. dik durmak insan gibi. birilerine yaltaklanmamak, birilerine şirin gözükmek için türlü şarlatanlıklar yapmamak. seni kovan "okul" görünümlü yer, bir aydınlanma merkezi değil, para merkeziymiş. birilerine sevimli gözükme yeriymiş.
 • babasinin olum yildonumunde kendisine sohret pesinde diye camur (hayir hayir, bildiginiz bok) atmaya calisanlarin, dogus universitesinin babasinin faillerinin cezalandirilmasini istedigi icin isine son vermesi konusunda ne kulp bulacaklarini merak eden kadindir.

  efendim televizyona cikmis zeynep altiok sivas katliaminin yildonumunde de, ajitasyonmus da, oymus buymus. zeynep altiok'un babasi canli canli yakildi sivas'ta, sonra da babasinin katillerinden birinin (guya aranip bulunamayan faillerinden birinin) bu ulkede hem ehliyet aldigi hem gayet evlenebildigi ortaya cikti. sonra bu katillerin ismi babasinin ismiyle "insani nedenlerden dolayi" ayni plakaya yazildi. sonra zeynep adalet arayinca ajitasyon yapiyor dendi. adalet istedigi icin isine son verildi. bilginize.

  ayrica not: o failler, canli insanlari yakmaktan degil duzen degistirmeye calismaktan ve huzur bozmaktan yargilaniyor. haberiniz olsun. bi oturun dusunun.

  not not: bu ulkede hicbirsey garanti degil. birgun sizin babaniz da akliniza gelmeyen bir yontemle hayatinizdan cekip alinabilir.
 • yaptıkları iş sonucu (zeynep altıok'u işten çıkarmak) ortaya çıkan halka ilişkiler rezaletine bakılınca şirketlerindeki... pardon üniversitelerindeki verimi arttırmak için yapmaları gereken son şeyin kurumsal iletişim uzmanını işten çıkarmak olduğu anlaşılan tekkenin (pardon, üniversiteydi hep karıştırıyorum) eski çalışanıdır.

  hayır eğer bu işten çıkarmanın sebebi gerçekten verimlilik arttırımı (karlılık okuyunuz) ise bu kararı alırken "len ne işimiz olur bizim kurumsal iletişimle" falan gibi bir sebepten budamaya zeynep hanımdan başlayan salak yöneticinin bu patlayan halkla ilişkiler kabusundan sonra ne düşündüğünü çok merak ediyorum.
 • yasadigi neo-liberalizme fatura edilendir. efendim, sorun neo-liberalizmde degil bizde bu sefer. ozel universitedir olur yapar falan. birlesik devletlerdekiler de ozel, ingiltere'dekiler de yari ozel ama herkes hukumete laf giydirebiliyor. ve isinden olmuyor.

  ingiltere'de olsa milyonlarca pound'luk dava acilirdi dogus universitesi hakkinda. ingiliz universiteleri de neoliberal sistemde ve yari ozel ama fasist mi olacagini karl marx mi olacagini kendin belirliyorsun. kimse sana radyo 4'te mesela komunist programlar yapiyosun diye isten ayril diyemiyor, veya hukumete giydiriyorsun diye, adalet yok diyorsun diye isine son vermiyor. onlar ne karisabilir buna? kimse taraf olmalarini istemedi. o konusma zeynep'in ozel hayati, is hayati degil.