• geçtiğimiz yıl, 13 martta ankara güvenpark patlaması sırasında kaybettiğimiz, ufuk üniversitesi hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencisi zeynep başak gülsoy'un anısına, kendi okulu tarafından, türkiye'deki tüm hukuk fakültesi öğrencileri için şiddet temalı bir deneme yarışması düzenlenmiştir.

unutmamayı kanıtlamanın ve gönüllerde yaşatmanın en güzel biçimine, zeynep başak'ın tüm genç meslektaşları davetlidir.

ilgili gorsel

ilgili link

yarisma sartlari
  • keşke sadece hukuk fakültesi öğrencileri hatta sınırlama olmadan tüm öğrenciler veya mezunlar da katılım sağlayabilseydi de bizler de yazabilseydik mezunlar olarak.

umalım ki değerli çalışmalar ortaya çıksın.
  • zeynep başak gülsoy...
    gencecik yaşta, daha tomurcuk gül iken canilerce hayattan koparılıp yok edilen bir fidan, bir dal başaktı.
    ...
    yarışmayı kazanan denemeyi burada yayınlayın lütfen. merakla bekliyor olacağım.
  • katılmak istediğim yarışmadır. hatıralarıyla yaşasın zeynep.
  • paylaşacağım elimden geldiğince ben de umarım en azından anısını yaşatabiliriz.
  • ödülü her yıl 19 mayıs atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı haftasında verilecek olan anlamlı yarışma.
  • toplumsal şiddetin kazanmaması için, destek olun destek verin. teröre genç yaşta kurban verdiğimiz bu genç kardeşimizin anısına düzenlenmiş yarışma umarım ki vicdanlarda bir ses olur.
  • kayıtsız kalınmaması gereken, şiddeti içselleştirdiğimiz ama kanıksanmasından nefret ettigimiz süreçte; güzel düşünülmüş bu yarışmaya desteklerimi ben de esirgemiyorum. hatırası baki kalsın. hepimizin gönlünde.
  • zeynep'in nezdinde birçok insanın anısını yaşatmaktır, dikkat verelim.
hesabın var mı? giriş yap