• sürekli ama sürekli arkadaşlarımın instagram story lerinde gördüğüm ve duyduğum hakikaten (bkz: şımarık sesli akustikçi kız furyası) akımının öncülerinden bir müzisyenimsi.

merak ediyordum. sadece cover yaparak nasıl müzikalitesi yüksek performansçılardan daha ünlü olunabiliyor? sonra türkiye'de olduğumuz geldi aklıma. azıcık bi araştırma yapıp nişanlandığı sevgilisinin pr şirketi olduğunu gördüm. burası gerçekten boktan bir ülke olma yolunda. boktan insanların boktan zevkleriyle boka buladıkları bombok bir yere dönüşüyor. üzülüyorum.
  • balon hemde kocamanından
  • (bkz: felaket) cover’ı dışında ne bileyim olan kişi. kendisi şarkı yapıp albüm çıkarmazsa bir yer edinemez. yoksa herkesin kendi çapında sesi var ve başkalarının şarkılarını söyleyebilir. o yüzden (bkz: overrated)
  • hakkında yapılan yorumlar ile sözlüğün sanat felsefesi tartışmasına vesile olmuş yorumcu.

bazı yazarlar "üretmiyor, gerçek sanatçı üretir"minvalinde yazmış. üretilmiş bir güzelliğe kendi yorumunu katmak da bir iştir, bir eylemdir, bir güzelliktir. bu kadarı ile tatmin olunuyorsa(sanatçı, dinleyen) bırakınız insanlar zevkini çıkarsın. gönül daha fazlasını istese de yetinmeyi de bilmek lazım.

sanat demek estetik demektir. sanatçı yoktan var etmek zorunda değildir, tabiattaki, sosyal hayattaki hatta müzik arşivindeki o'na dokunan bir (sırasıyla) manzarayı, duyguyu, melodiyi yeni bir forma sokup re-estetize edebilir. bence bu kız "felaket" "cover"ıyla bunu başarmış. yeter.

not: kimi şarkılarda sesinin yetmediğine ya da şarkının duygusuna/aurasına giremediğine şahit olunabiliyor ama o kadar kusur insanoğlunda olur.

edit:imla
  • sesini, yorumlarını, coverlarını ailecek severek dinleyip takip ettiğimiz şarkı söyleyen genç şahıs. seviyoruz kendisini.

go go go.
  • yakın bir arkadaşımın çocukluk arkadaşı o sebeple birçok kez aynı ortamda bulunmuşluğumuz vardı geçen seneye kadar. çok tatlıdır, muhabbeti enfestir, enerjisi hayran bırakır. kendini bildi bileli bir şeyler yapmak için çaba sarf ediyor. murat dalkılıç desteğiyle kendi teklisini çıkarttı istediği başarıya ulaşamadı, dizilerde şarkıları çaldı, defalarca oyunculuk yaptı, yeni singlelar yaptı bir türlü herkesin adını bildiği kişi olamadı ama youtube'dan kısa sürede müthiş bir başarıya imza attı. kendisi de şaşırıyor bence bu duruma böyle bir ün beklemiyordu bence. uzun süredir görmüyorum kendisini görürsem soracağım. daha güzel işler yapmanı bekliyoruz zeynep, şarkılarını söylemeye devam et.

benim en sevdiğim:

https://www.youtube.com/watch?v=81cm7ojgwic
  • (bkz: #93862166)
  • kendisini fikri karayel' in yol şarkısıyla tanıdığım, bana göre güzel sesli kadın. bir arkadaşım göndermişti şarkısını, kendisi hep genelde çok kötü şarkılar tavsiye ettiği için baya bir korkarak açtım ama dinleyince kendimden geçtim.(bunu okusa şimdi bana küçük aptal derdi, neyse ki artık diyemez:)
    'tutmayın yol verin gidene gidene' dedikçe hayatımda herkese yol veresim geldi bir an.
  • başıma bir şey gelmeyecekse sesini beğendiğim kadındır.

sözlük’te çok olumsuz yorumlara maruz kalmış olsa da azımsanmayacak bir dinleyici kitlesine sahip olup geçen hafta bodrum’daki konserinde antik tiyatro’yu doldurmuştur.
  • elleri büyük ama şarkı söylerken iyi kullanıyor.ayaklarini ön plana çıkarmasını tavsiye etmiyorum,siyah oje sursede ilgi çekebilecek kadar güzel değiller:(
hesabın var mı? giriş yap