• evet gerçekten çok derin anlamı var kalben'in şarkı sözlerinin. aşağıya bir örneğini bırakıyorum.

her yerde saç var, yerlerde saçlar
    kimin bu saçlar? bilemiyorum
    uyandığımda, yabancılarla
    kendi evimden de gidemiyorum
  • hicbirinin oturup bir sarkisini dinlemisligim yok. yorum yapamayacagim. gordugum kadari ile pazarlama urunu tipler.
  • zeynep bastık;yeterli bir sese sahip değildir,oktav aralığı geniş olmadığı için,seslendirdiği kadın vokallere ait parçaların çoğunu transpoze ederek söyler.
    ceylan ertem;kendine has bir tarzı vardır ama fazlaca detone olur,bpm olarak hızlı şarkıları bile çok düşük tempoda söyler.
    melek mosso;sesi fena değildir ama karakteristlik bir sese de sahip değildir.
    kalben;karakteristik bir sese sahip vokaldir ama duygu bakımından dinleyici geçecek şekilde bir söyleme tarzı yoktur.

toplamı bir şebnem ferah veya yıldız tilbe etmeyen müzisyenlerdir.
  • şarkı sözlerinin anlamının kim için ne kadar derin olup olmadığı tartışılır. kalben'i herhangi bir karşılaştırmaya koymam.
  • hadi hepsini anladım da kalben'in sesinin güzel olduğunu ona kim söyledi? ve kalben buna nasıl inandı?
  • ceylan ertem’i tenzih ederim ama diğerleri poşettir… kapital düzende zincirleşmeye çalışan barlarda sosyal medya ve pr destekli ite kaka ekmek çıkaran şarkı seslendiricilerdir.

ceylan ertem sanatçıdır.
  • bunların hepsi aynı kişi değil mi?
  • kalben'in ayrı tutulması gerektiğini düşündüğüm liste
  • herhangi bir mobilya firmasının koltuk/kanepe reklamlarında boy göstermesi muhtemel isimleri.
  • ekşi sözlükte yaptırdığı viral reklamlar nedeni ile en gıcık kaptığım açık ara zeynep bastık’tır.
hesabın var mı? giriş yap