• kendisini sevmeyenin üzerine yağmurlar yağdırılası, şimşekler çaktırılası; iett'nin başarılı şöförü. 13b hattında her gün aynı saatte bizi duraktan alışı, yağmurlu havalarda durağa sonuna kadar yaklaşması; gözlerimizin içine bakarak "günaydın" diyişi ve bizi kadıköy'e bıraktıktan sonra güleryüzle iyi günler dilemesi ile günlerimize güzel bir başlangıç yapmamızı sağlayan; güvenilir, rahat ve hızlı kadıköy yolculuklarımızın mucidi, nadide insan. şahsım ve tüm yolcular için bir şans; bir iyilik meleği adeta.

teşekkürler şöförüm bize kattıkların için.
  • kendisini sevmeyenin üç vakte kalmadan öldüğü konusunda türlü inanışlar olan msa'nın başarılı eğitmen şefi...tabii ki bundan çok daha ötesi; eğitmenliğin egolardan arınıp, öğrenciyle cidden arkadaş olunarak nasıl daha etkin ve yüce bir hal alabildiğinin canlı kanıtı. işine olan bağlılığı, bilgiyi paylaşmaktaki bonkörlüğü, ders içi ve dışı her zaman birebir ilişkiler kurup her türlü sorun ve derdinize koşması ve öğrencilerinin bağlı olduğu kuruma karşı daha çok aidiyet hissetmesini sağlaması bir çok eğitim kurumunda asla göremeyeceğimiz bir üslubu tecrübe etmemizi sağladı. şahsım ve bir çok dönem arkadaşım için çok ama çok değerli...

mesleki kariyerine bakmak gerekirse genç yaşına bir adet hukuk fakültesi diploması eklediğini belirtmekte fayda var. bunun dişinda msa da aldiği eğitimi danimarka da michelin yildizi restaurantlar studio ve relae de pekiştirip önce msa bünyesinde asistan chef sonrasinda da eğitmen chef olarak çalışmaya devam etmektedir ve biliyoruz ki eğitimimizi bitirmiş olmamıza karşın ömür boyu bir telefon ötemizde her derdimizi dinleyip, çözüm üretmemize yardım edecek bir dost olarak kalacaktır. hayatın da sırrı bu aslında profesyonel veya amatör hangi işi yapıyorsanız yapın ama sonucunda yaptığınız dost biriktirebilmek olsun. teşekkürler chefim bize kattıklarınız için..

edit: eskiden sözlük cidden güzeldi. tek derdi trollük olan, sabah erkenden bilgisayarı açıp insanlarla nasıl dalga geçerim derdinde olan ergenler yoktu. ülkenin sosyo kültürel gelişimine paralel olarak ergenlerinin de seviyesi ne yazik ki bu boyutta ilerledi. iki cümle kurmaktan aciz zira okumaktan aciz bir neslin tek eğlencesi ayar kasmak oldu. acziyetinizi anliyorum ancak bu dişa vurumlarinizin altinda yatan içsel mutsuzluğunuza üzülüyorum. salyalar akıtırak girdiğiniz entryleriniz kadar boş ve değersizsiniz.
  • öğrenciyken acaba benden nefret mi ediyor diye üşünmeden edemediğim ama okulda stajyer olunca yanaklarını mıncıklamak istiycek kadar sevip tatlı bulduğum şahane ötesi msa şefi ve aynı zamanda koordinatörü. zc olarak bilinir ve çokça sevilir kendisi.

hukukçu olarak kalsa nasıl olurdu bilmiyorum ama iyi ki şef olma yolunu tercih etmişte onunla çalışma imkanımız olmuş.

seviliyorsunuz şefim.

ayrıca stajyerlerine not: sabahları filtre kahvesini öğleden sonra berry punch çayını eksik etmeyiniz.
hesabın var mı? giriş yap