• ilk kez bir müge anlı olayını takip etmeye başladım. ablamız yürüyen bir suç örgütü adeta dişi pablo escobar :)
    esrar bunda, silah kaçakçılıgı bunda, dilencilik bunda, fitre/zekatla villa yapmak bunda.
    bugün ki bölüm de anlattığına göre abisinden korkması -abisinin onu öldürüceğini beyan ediyor - küçükken şeker kız candy izliyor diye dövmesinden kaynaklıyormus.
    oyuncu olucak kadınsın be reis hahahhaha
  • silah kaçakçılığı, adam öldürme, cesedi parçalayıp asistle yok etme, tehdit, dilencilik, dolandırıcılık, kaçakçılık, uyuşturucu madde yetiştirme ve ticareti suçlarına adı karışmış kadın. hala ben mazlumum, ben mağdurum, bana yardım edin diyor. an itibariyle müge anlı'yı çıldırtmayı başarmıştır.

ekleme: fuhuş.
  • kadın tam bir saatli bomba.
    çiftlik bank'a falan girseydi bu mehmet aydın uruguay'a falan kaçamaz, çoktan hapse girerdi. bu kadın mehmet aydın'da parasını falan bırakmazdı.
  • konuşma tarzı öyle kendine has ki... şu an kulaklarım beni sal diye isyan ediyor.
  • sosyoloji eğitimi almaktaymış, aynı zamanda web programlama ve bilgisayar sertifikaları bulunmaktaymış, girişimcilik eğitimleri falan almış. sakla samanı gelir zamanı da dahil bildiğimiz bütün atasözlerini de bu kadının söylediğini düşünüyorum.

bakın hepimiz bu kadının kafasının içinde olabiliriz. zeynep ergül'ün rüyasını mı yaşıyoruz lan yoksa diye düşünüyorum iki gündür?
  • hapisten çıkmış, tv fenomeni. kendisi katil falan değildi zaten. olayı bilip anlatmamak gibi saçma durumlar içerisinde olmakla beraber doğurduğu çocuklara bakmamak, kör cehalet ve bilimum çeşitli zırvalıkları vardı. tahliyesinin şerefine, zeynep ergül atasözlerini yazıp geleceğe not düşmek lazım, gerçekten türk televizyonlarını bırak, dünya tv tarihine damga vuracak cinsten bir figürdü.

-''beni gınayan benim köynemi giysin, beni kınayan benim ataşımda yansın.'' (bu bedduadan sonra covid-19 salgını başta türkiye olmak üzere tüm dünyayı esir almıştır. türk halkının kınamasına uğrayan ergül hapise girerken, türk halkı da ev karantinasına girmek zorunda kalmıştır.)

-''herkesin namusu sofra mı ki milletin önüne seriyorsunuz?'' (kendisine tacizde bulunduğunu iddia ettiği eniştesine ithafen...)

-''sizin gibi havada bulup tavada yemedim.'' (kendisini dilencilik ve kolay para kazanmakla suçlayan maktül yakınlarına karşı.)

-''zengine hayırlı olsun derler fakire nerden buldun derler.'' (diğer kıymetli bir özdeyiş, dilendiği paralarla villa yaptırması sonucu kendisini eleştirenlere
    -müge anlı ve avukatlar dahil- yöneltmiştir.)

-"boş tenekeye tokmak vuruyorsunuz'', ''imtihandan geçiyorum, cennete girmek kolay değil, sevaplarınızı alacağım.'' (kendisine haksız suç isnat ettikleri iddiasında bulunduğu kişilere ithafen...)

çeşitli sebeplerle kullandığı diğer kıymetli vecizeler: "sulu hayatta susuz hayat yaşattı.", "benim ağırlığım yer üstüne, rızkım allah'ın üstüne.", ''şeytan eşer kendi düşer.'', ''taş yere düşmeden cıngırdar mı?'', ''ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol'', ''mızrak çuvalda gizlenmez.''...
  • ozet gibi kadin. devletin her turlu olanagindan faydalanabilme ozelligine sahip. cocuk dogurup, devlete itleyebiliyor ve onlar icin maaa da alabiliyor. dort katli evi de var... kim baglansa yalan soyledigini soyluyor...

oy da kullaniyordur herhalde; kisacasi bu kadin ve benzerleri geleceginize de yön veriyor mubarekler... uyandirayim.

o da degil de, kadinin biyiklari da var.
  • normalde müge anlı izlemem hatta 2 yıl gibi bir sürede evdeydim yine izlemedim. zeynep ergül ise instagram'da ilk görüşümde bayağı bi dikkatimi çekti. konuşma tarzı davranışları falan ilgi çekici bir kadın. büyük ihtimalle kardeşleriyle anlaşamadı ve tehdit amaçlı güya kızım kayıp onu bulmaya geldim bahanesiyle müge anlıya çıktı. belki de fitre paralarıyla yaptırdığı 3 katlı villasını dayayıp döşemek için de gelmiş olabilir.
    zeynep; hafızası kuvvetli, az buçuk zekasının %90'ını kurnazlığa ayırıp milleti dolandırmayı iş edinmiş bir tip.
    dolandırıcılık, kaçakçılık, kenevir yetiştirme, dilencilik, yaşlıları kandırma, fuhuş.. gibi akla hayale gelmeyen şeyleri yapmış bir kadın. kötü biri ama ben kendisine hayran kaldım ve çok sevdim. böyle tuhaf tipler hep ilgimi çeker. o yüzden youtube'dan neredeyse çoğu videosunu zevkle izledim. daha fazlası olsa dahasını izlerdim. hayatı film olsa ilk önce sinemaya ben koşardım sanırım. şu an hapiste mi çıktı mı durumunu da merak etmekteyim. umarım cezasını sonuna kadar çeker kardeşi cahit ile birlikte.
    izlerken bazı sözlerini de not ettim okuyup gülmek için. kendi sesiyle okuyunca gerçekten komik oluyor.

"herkesin namusu sofra mı herkesin önüne açılsın."

"ya ben felçlik geçirdim ben gapıcı dairesinde yapamam ben kira tutamam benim halim bu benim olduğum gibiyim benim fazla bişeyim yok."

"işte bunların grup hocaları filan ilgikendiği için bizim garışmamız yasak."

"it eniğinden vazgeçmez ben ittende mi kötüyüm de yavrumu gapıya koyum."

"örgün hayatını aldılar açığa yazdırdılar."

"ben kendi ateşimdeyim kendi çilemdeyim.."

"yalan söyleme aha jandarma aha benim."

"pvc'cenin hala borcu durur."

"fatma şahin de gaziantep'imizin gözü gözümüzün nuru ama benim bu kadar yaşantımdan haberdar değil haberdar olsa bana gol ganat gererdi."

"erkek arkadaşı yoktu bu erkek arkadaşı nerden çıktı."

"buna seslenmedim dilerim lal olsun, azıcık ışığım var onu da rabb'im elimden alsın."

"allah hazır ve nazır."

"ben asla saçımı açmamışım tapuya bakabilirsiniz."

"bana inanmıyolar ben kendimi acındırıyomuşum elbiseye ihyiyacım olmadığı için almıyormuşum halbusine ben bu hayatta hiçbi yeni elbise giymedim."

"elin yardımlarını haram zift katıran ettiğin için onu da almak istemedim."

"uyuşturucudan benim alaham yok."

"müge abla ben çok zorluklardan yaptırdım çok zorluklardan yaptırdım her birketinde bi gözyaşım var."

"guyumu doldurdular."

"bu kediler ekmeği yiyi kedi ekmeği yiyi tuğçe kak kak kedileri dışarı çıkar. kedilerden köpeklerden yaşiyim müge abla farelerden sıçanlardan yaşiim."

"senin ağzın var konuşisin büşra.
    havada bulut tavadan yimeye alıştığın için ağzın olur konuşusin."

"babana uyku hapı veripte ananın dostunu içeri alan sensin ben değilim."

"ben allaha şükür alnım açık gözüm ak."

"uyuduğumda telefonu duymuyorum."

"kim bu saatte benim gapımı çalışıyo."

"oğlum babasına başkanım der."

"ne seneryosu ya?"

"yanlış anlaşılma olmasın laflar çarpıtılmasın."*

"ben imtandan geçiyim cenneti gazanmak golay değil."

"herkesin sevabını alıcam, ibadetini alıcam."

"allah sizi yalan söylüyünler varya dilinden asacak inşallah."

"ben zaten yanı bunları söylüydüm ama öldürüleceğimi de hissediydim. yanı sürekli korkuydum."

"o zaman öldürsünler gelin ölümü toplayın ben zaten bu dünyada yaşamim."

"ben pastanenin yolunu bilmem."

"bilmediğim bir şeye yalan söyleyemem"*

"benim de doğal hakkım yanı başım açık bi resim çekmek."

"sana muhattap olmak istemiyom ama yine de muhattap oliyim şu an."

"tesadüf yanı öyle plan proje değil asla."

"yalan söyleme"*

"gamara gayıtlarına bahabilirsiniz"*

"mızrak çuvalda gizlenmez."

"benim ağırlığım yer üstüne rızkım allahın üstüne."

"ışte sen yalan söylediğin için ben aydinlatiyim."

"elektriği gaçağa gönderiy."

"şenel'i de gaçak elektrikten tuttu öldü."

"hatice sen yanında mıdın o zaman neden yalan söylün?"

"yanı bilmediğin bişeye de maydonoz olma."

"ali şimdi uzman oldu diye gıymatlı oldu."

"tc'me girdi mi benim bütün şeylerim çıkı ki."

"zalım zulumluğuna güvenir mazlum allahına güvenir."

"elhamdülillah dürüstüm valla."

"ben kimseden para asla talep etmem."

"al evim de kocam da senin olsun."

"onun normal adı da zaten anam ebu cehil koymuştu."

"zaten cahit'in bir adı var; ebu leheb."

"sulu hayatta susuz hayat yaşattı bana."

"yalan söyliy"*

"anamın benim 1 milyonu gursağımdaysa 1 milyon kere yaransın."

"ışte bu bize rabbimden bir imtihan."

"benim alnımın çatında mı yaziyi her kapı da 1 tane 2 tane yavru goymak?"

"1 adım 2 oldu 2 adım 3 olmasın diye dedim çocuklarımlan oturim."

"aha şimdi karşıma gelsin ben o adamı tanımam."

"anam diline tutamak."

"makine yıkıyi."

"mesela dicemkine mesela çamaşırın makineye atıcam ya ben kendine mesela dicemkine işte git çamaşır tozu makine tozu al gel dicem alık gelmez! ben o zaman dıram herkes esbapını ayrı yıkasın der."

"kardeşlerimin suçu beni ne derece bağlar."

"yüzde 52 görme engelliyim yüzde 20 kulaktan engelliyim gırtlak kanseriyim galp yetmezligim var felçlik geçirdim."

"yaşamadığım bir şeyi yaşadım diyemem"*

"o adam bile garınçayı bile incitmez."

"adalet vermezse cezasını rabbim verir."

"eski eşimi dorgayıp bıçaklamış."

"sen esas gözlüklü hoca kimse bilmim bana gafayı taktın."

"siz varya boş tenekeye tokmak vuriyosunuz."

"bu sol kulak değil mi? ışte sol kulağımla konuşuyom zaten sağ kulağımla konuşmuyorum."

"cihazımı göster kız."

*ben müge ablamı çok seviyorum sosyolojiyi bitirdiğimde alnının çatından öpmiye gelicem."

"büşra'nın küçük kardeşi varmış o cahit'tenmiş diye duydum.."

"eşim bana eşlik yapmadı ki."

"araştırabilirsiniz"*

"elingi öp dedim başına koy dedim."

"ya ben çocukluğumda işte bir kere şeker kız kendiye bakmıya gittiğimde onda dövmüştü ondan belli hep gorkuyum yani."

"ne çarşafı ya!"
  • garinin evinde insan kemigi de cikmis. boyle de pervasiz bir iblis...
  • ne çarşafı ya
hesabın var mı? giriş yap